Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Listao sam stare teme u vezi suncokreta i nađem ove slike .
Kakvi su usevi bili po iljevi ,zemlja(moje parcele) uglavnom I i II klasa ,a kakvi su sada ?
 
Samo da dodam na sve prethodno izreceno. Nikada sunce nije tako peklo kao zadnjih godina. Veliko zracenje.
 
Da da, srećom odlaže se.

Šta da vam kažem, možda su donekle to Paor i Peet i lepo rekli. Nije problem da zasuši u najtoplijim letnjim mesecima (jul, avgust) štaviše se to uvek generalno i očekuje, ali nekako baš ne ide da maj i jun kao prosečno najkišovitiji na nivou cele Srbije (ne računajući KiM) donesu zbirno tek 10-ak litara samo ponegde a prosek zbirni za dva meseca je bar oko 130mm. Jedna godina u redu, ali na pojedinim lokalitetima ovo je već druga uzastopna takva. Jeste u prošlosti često znao ali pojedinačno maj ili jun da protekne gotovo bez ikakvih padavina, no oba meseca u nizu jako retko, moraću da proverim, to je sigurno ekstremniji podatak.

Ja ću samo reći da je meni glaavni utisak 21-og veka što se sinoptike i vremena tiče nekako ta generalna "tromost" sistema. Deluju dosta nezainteresovanije i slabije pokretno nego u periodu npr. 1961-1990. Kada određena slagalica sistema se uspostavi i odomaći, jako ju je teško narušiti, kao da je i sama atmosfera sama sebi letargična.

Najbolji generalni primer je zima, kad okean poludi tu se mogu dekada, dve, pa i puni mesec unapred otpisati bez ikakvog zimskog (sneg, hladnoća) ispaljenog metka.
 
Kimi jel Ima sanse za avgust da bude nekih promena I nekih kretanja znam da je to sad daleko ali mora I ovome jednom doci kraj.
 
Ja mislim da je najveci problem zimska vlaga. Godinama u nazad imamo suve zime. Kao dete se secam da nekada celu zimu nije moglo da se ore zbog blata. A bilo je i podzemnih voda.
E sad kad se poklopi nedostatak zimske vlaga i ovakvo suvo i toplo leto onda smo u velikom problemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od danas sve toplije i toplije...Svi su izgledi da će 21. 07. biti najtopliji dan ove godine...oko 40, negde i koja decimala više....
 
Кими има ли шансе да Врбас сада покисне наоблачило се захладнело, а муве гризу као керови. Није нико најавио кишу али се сада баш нешто наместило само што не падне.

 
Кими има ли шансе да Врбас сада покисне наоблачило се захладнело, а муве гризу као керови. Није нико најавио кишу али се сада баш нешто наместило само што не падне.

Bolje da ti kimi ne odgovara,pa tako barem mozes da se nadas

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja mislim da je najveci problem zimska vlaga. Godinama u nazad imamo suve zime. Kao dete se secam da nekada celu zimu nije moglo da se ore zbog blata. A bilo je i podzemnih voda.
E sad kad se poklopi nedostatak zimske vlaga i ovakvo suvo i toplo leto onda smo u velikom problemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne spominji zimsku vlagu .To nije dobro, ima mnogo blata. :osmeh:
 
Кими има ли шансе да Врбас сада покисне наоблачило се захладнело, а муве гризу као керови. Није нико најавио кишу али се сада баш нешто наместило само што не падне.

Jel pala?
 
Ko je imao sreće i dobio kišu predhodnih dana,sad ima sreće i sa temperaturama. Savršeno!
Mi koji nismo dobili kišu, imamo samo nižu temperaturu :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh