Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa da, evo kod mene sad vise nije ni sigurna kisa, kaze moguca oko 1,5l, to da pokupi malo prasinu i da omoguci djubrivu da lakse ispari na suncu.. :udri:

Meni je sva psenica prilicno kasno posejana pa verujem da imam jos bar 3 nedelje vremena da se pojavi neka kisa na vidiku i da se to sve razbaca. Bacam sve odjednom, da to pokisne i taman od iste kise sacekam da se malo prosusi i ide spremanje i setva. Jedino sto ce biti malo zajebano ako padne tek pocetkom aprila setva ce da bude malo odlozena ali sta je tu je, bez vlage ne vredi ni raditi nista od toga..
 
Kako sad ovde pišete o nekakvoj suši kad je većina pisala da nema dobre godine ako nema snega. Pa bilo ga je ove godine mnogooo više nego prošle a vi već pominjete sušu. Zbog ovoga sam ja više za to da bude kiše u jun-avgust periodu nego 2m snega u dec-febr.
 
image.png

Da ne bude da se samo zalimo, ima i cinjenica.. :confused:
Svakako da na to ne mozemo uticati tako da sta je tu je i naravno da nista nije izgubljeno ali ne svidja mi se kako je krenula godina, tacnije poslednjih mesec i po dana..
 
Гледам дугорочну прогнозу до маја месеца нема падавина. Што би рекли кише никад више. 😭
Јуче лепо кренула и цела 2 минута падала таман да још више размуља ону прашинчину по колима. Тачно размишљам да отворим самуслужну перионицу кола, јуче као на бензин пумпи се чекало у ред на прање.
 
Juce popodne i sinoc 4l, nesto mrljavi i sad ali nece se nakupiti mnogo.
Prilicno dobro su krenuli novembar i decembar sa padavinama tad je malo i napravilo neku zalihu. Januar imao lepog snega ali nije prebacio 46l, februar 32l.
Nisam gledao kako je u psenicama sto se tice vlage ali mislim da nece biti problema neko vreme. Pa se nadam da ce april doneti malo padavina, sto neko rece obicno kad ovako zasusi posle se u aprilu/maju podavimo.
Ako me secanje ne vara mislim da je accuweather sa onom prognozom za prolece prilicno dobro pogodio trenutnu situaciju kod nas i na zapadu kontinenta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh