Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad gledam prognozu na accuweather pokazuje neke padavine za 1 i 2 april od 5l do 7l
 
Биће падавина сигурно за 01.05.тада увек падне, а ако нас и тада омаши чекамо Огњену Марију и Светог Илију.
 
Биће падавина сигурно за 01.05.тада увек падне, а ако нас и тада омаши чекамо Огњену Марију и Светог Илију.
Па да, једном мора пасти а да ли је на време или није то је већ друга прича.
 
Kikinda kao stepe u Ukrajini sa druge strane Karpata, ujutru ledara (-8, pri tlu -12) danju Sunce uz jako nisku vlagu i dnevni vetar.

Pojavljuju se konačno padavinski šiljci za početak aprila, ozbiljna ledara se primiče sa Arktika oblasti oko Balktika, pitanje je koliko će joj kalendar dozvoliti da se razlije na nas. Kako je snega prošle godine bilo u prvoj dekadi aprila, ništa čudno.
 
Razglednica, pogled sa planine Stolovi na pošumljeni Goč,Ravnu planinu i Željin sa karateristična dva šiljka:

Vreme kao što rekoh do pred sam kraj meseca stabilno, sve toplije uz slabljenje jutarnjeg mraza.

A45-DD654-8526-4953-BC66-F23-AB3-B61-D07.jpg
 
Reč - dve o vremenu ;)

Period sunčanih i relativno toplih dana se nastavlja...od četvrtka najviše dnevna i 20 stepeni...Svakim narednim danom će rasti i jutarnje temperature.
Neka blaga promena vremena od srede (30. 03.), a padavine oko 1. aprila.To su samo predikcije, za tačniju prognozu je još daleko.
 
Danas video dosta traktora u psenicama valjaju ,neki glatkim,neki kembridzom ,isao do NS-a i Beceja ,ali iza valjka prasine kao da vuku spremac,valjda da sacuvaju vlagu malo ,tj sabiju gornji sloj zemlje kolko tolko.
 
I ja sam malo pre video da neki modeli daju izglede za kišu za 31.03. i 01.04. A može i Kimi da potvrdi da je ovaj Mart jedan od najsušnijih. Neko je ovde pisao a i ja sam jednom čuo onog meteorologa na RTS-u iz RHMZ-a da se vreme dešava ciklično na 3 meseca. Nadam se da mart nije prvi od ta 3. Jer ako jeste onda je period mart-april-maj taj period a onda jun-jul-avgust bi bio kišni. Sad kako se kome bude to svidelo. Generalno ja više volim kad u toku meseca ima i sunca i kiše. Po meni tako može cele godine da bude.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh