Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo u slikama dokumentovano šta radi kalendar i konfiguracija terena, u prvom redu samo Sunce:


Ušuškana Banja i njen park na 242m visine, sa leve i desne strane terena brdašca, pogled ka jugu, milina za šetnju, prava zima:

IMG-1015.jpg

IMG-1013.jpg


Spustili smo se samo 30m niže, slika je sa 210m otprilike, nekih 12-13m niže od moje lokacije na ravnom platou gde Sunca sija kao tepsija, snega maltene gde gde a pošto pogled puca na južne (osunčane) strane Gledića, vidimo da se i gore šareniš od Sunca uspeo mnogo više (do 450m skoro) nego li u odnosu na banjski park:

IMG-1018.jpg


Kod mene 12-13m uvis ima malo više snega, ali opet nedovoljno sada za statistiku (40-ak % površi) jer ni ja nemam brdo baš blizu koje bi bar delom zaklonilo Sunce, sem pred zalazak.
 
I mene zanima hoce 'l ta sa karpata prebaciti malo preko tise

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Ako se po jutru dan poznaje presusili smo mi i ove godine.. I dalje se nadam da se niz nece nastaviti (2007-2012-2017...) ali kako je krenulo ne pise nam se dobro.. Nesto vlage od zime se jos drzi ali kod mene nije palo nista ozbiljno mesec i po dana. Ako ne okisa nakon setve imacemo samo prutove da se bijemo u **greška.. :confused:
 
Nije ni kod nas palo ništa od jeseni a ne zime. Pustara prašnjava. Ni sneg nije padao ove zime. Ja bacio veštak pre 15 dana pred najavu kiše, rekoše 3 dana padavina ode azot u nepovrat.
 
Ja zato jos nista nisam ni bacio, sad cekam prvu priliku da se nesto desi, nadao sam se mozda da ce sutra biti kise ali od juce smanjili na 3l prognozu i onda posle toga nedelju dana suvo. Sreca pa sam uzeo KAN/AN pa nije jos uvek kasno, komsija uzeo ureu jos nije bacio a po meni vec je zakasnio sa njom u psenici..
 
Ja zato jos nista nisam ni bacio, sad cekam prvu priliku da se nesto desi, nadao sam se mozda da ce sutra biti kise ali od juce smanjili na 3l prognozu i onda posle toga nedelju dana suvo. Sreca pa sam uzeo KAN/AN pa nije jos uvek kasno, komsija uzeo ureu jos nije bacio a po meni vec je zakasnio sa njom u psenici..
Mi smo juce i danas razabacali Kan, do juče su aplikacije na telefonu javljale kišu, danas su vec smanjili padavine. Pitanje je da li cemo i dobiti nesto kise
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh