Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
gledo sam na fejsu neki dan lika iz lacarka koji je radio psenicu sa eko busterom pa je zbog toga navodno i ove godina prinos odlican
u jesen je razmisljao da je preore jer je izgledala ocajno(ima snimak iz jeseni) ali kada je poprskao busterom cudo od psenice :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
smesno da smesnije ne moze biti
I šta si zaključio posle tog snimka?
 
pa imao kise normalno(oko 60tak mozda i koju vise godina covek)...svi koji imaju oko 4t/kj i preko imali padavine,ne mislim dna potop ali bilo kada joj trebalo,samim tim i kukuruzi dosta bolje izgledaju
kod nas gore je prosek jedva 3t/kj mada mislim i manje
ako realno zele da govore
 
Bilo je lepih zimski padavina+jedna tura snega od 20 cm.
U setvi sasvim dovoljno vlage.
Maj mesec bez kapi.
Početak juna 14 l.
Ostalo po par litara,samo da osveži.
 
Znaci kad nema kise 3 meseca ,zahvalis se bogu i govoris sebi mora da je imao dobar razlog sto te unisti kao paora ?.
Da mora da postoi razlog. A da li se ti zapitaš kakav sam ja čovek? Da li i koliko volim i poštujem Boga, da li odvajam vreme za Boga? Pomažem li ljudima oko sebe što je božija zapovest? Itd ili smatraš da je Bog dužan i u obavezi da ispunjava tvoje želje? Jov je rekao " dobro smo znali da primamo od Boga a zar zlo nećemo"
 
Ja se izvinjavam svima ako sam koga uvredio ovim pisanjem ali moi stavovi se razlikuju od većine i svako ima prava da radi i veruje šta hoće samo bih zamolio ateiste da ne omalovažavaju i ne smatraju zatucanima i primitivnim nas verujuće. Hvala 👍
 
Samo vi verujte da je sve to tako, tako smo uz pomoć crkve verovali da je zemlja ravna pa su naučnici ni krivi ni dužni bili spaljivani na lomači...daleko bi mi dogurali kao čovečanstvo da je tako ostalo do danas.

Mi smo naučno dokazali starost zemlje, koja je milijardama godina starija od bilo kojeg čoveka ili vere i tu svaka tačka se stavlja. A vi slobodno verujte da kiša ne pada i dalje zbog toga što ste loši ljudi i da grad prestane da pada zato što je Branko izneo sekiru na sred dvorišta. Jadno.

I ne, nisam ja nevernik, nego samo kažem, ne tražimo pomoć ili bilo šta slično od našeg tvorca koji na nešto ne može da utiče. Samo toliko.

Kad se samo setim maja 2014. poplave na sve strane, oni prave neki moleban za prestanak kiše ? Zbog čega? I još se hvale kako je to pomoglo. Mi smo 8-9 dana ranije znali da će biti potopa, nije se odstupalo ni milimetar od toga i isto tako smo znali precizno da će tog dana popodne padavine prestati. Besmisleno.
 
Poslednja izmena:
Kod nas u Bosni oni sto bas mnooogo imaju samo se Bogu zahvaljuju, izgleda da se samo njega boje, druge prepreke ne postoje
Ne vezano samo za ovu temu
Sveti Patrijarh Pavle je govorio:
Ako je Bog uz tebe, čega se bojiš ?
Ako nije uz tebe, čemu se nadaš ?

Prešao sam pedesetu, l kako vreme ide i gledajući sebe i svet oko sebe, svakim danom te reči dobijaju sve više na težini
 
Samo vi verujte da je sve to tako, tako smo uz pomoć crkve verovali da je zemlja ravna pa su naučnici ni krivi ni dužni bili spaljivani na lomači...daleko bi mi dogurali kao čovečanstvo da je tako ostalo do danas.

Mi smo naučno dokazali starost zemlje, koja je milijardama godina starija od bilo kojeg čoveka ili vere i tu svaka tačka se stavlja. A vi slobodno verujte da kiša ne pada i dalje zbog toga što ste loši ljudi i da grad prestane da pada zato što je Branko izneo sekiru na sred dvorišta. Jadno.

I ne, nisam ja nevernik, nego samo kažem, ne tražimo pomoć ili bilo šta slično od našeg tvorca koji na nešto ne može da utiče. Samo toliko.

Kad se samo setim maja 2014. poplave na sve strane, oni prave neki moleban za prestanak kiše ? Zbog čega? I još se hvale kako je to pomoglo. Mi smo 8-9 dana ranije znali da će biti potopa, nije se odstupalo ni milimetar od toga i isto tako smo znali precizno da će tog dana popodne padavine prestati. Besmisleno.
Da si bolestan od neizlecive bolesti kako bi svoju bol dusevnu smanjio ? U sta bi verovao? U nauku koja te dijagnozom otpisala?
 
Nek veruje ko u sta hoce to je slobodna volja I sloboda izbora ,vazi za sve ljude,bio on ateista agnostik Ili vernik.Naucio sam vremenom da su ti izbori licni I da nema tu puno price I nepotrebne rasprave.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh