Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros na rts- u voditeljka najavljuje o čemu će se pričati u toku emisije i,izmedju ostalog,pomenu i vremensku prognozu. Kaže:.... da li će doći do izlivanja reka zbog najavljene kiše...( ????? )
Da li oni tako moraju da pričaju ili toliko nemaju pojma, zaista ne znam,ali toliko da lupetaju ja stvarno ne mogu da shvatim.
 
Jutros na rts- u voditeljka najavljuje o čemu će se pričati u toku emisije i,izmedju ostalog,pomenu i vremensku prognozu. Kaže:.... da li će doći do izlivanja reka zbog najavljene kiše...( ????? )
Da li oni tako moraju da pričaju ili toliko nemaju pojma, zaista ne znam,ali toliko da lupetaju ja stvarno ne mogu da shvatim.
Klasična manipulacija medijima,direktno iz fioke Bebe Popovića.

A portali klasičan clickbait.
 
Oвај рингишпил од облака кога сам гледао синоћ над Хрватском, док дође до нас, има да нестане.
Al sto je napadalo Vukovar 4l , Sl. BRod 10l , Zupanja 6 ili 7l.
Prekjuce tanjuro , iza tanjurace prasina. Neko preoro jecam jos neovrsen , vbio zelen, posijao kukuruz , kukuruz visine 25cm i polu suh.
 
Suma oborina po mjesecima 1,2,3,4,5,6
Osijek (Klisa)



7,5 : 28,7 : 6,4 : 35,0 : 66,0 : 77,2

Gradiste ( Zupanja)


15,0 : 31,8 : 8,8 : 69,1 : 52,4 : 38,6

Obje stanice na priblizno istoj udaljenosti od mene.

Prosle godine u martu zatvarao brazdu , prasina , ove godine u februaru i prasina kao u prici , suho , probio mi i drugi filter prasinu na traktoru.
Inace prije toga samo na forumu gledao zatvaranje brazde u to vrijeme kod nas vecinom blato bilo u to vrijeme.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji nikakvo ili minimalno strujanje vazduha. Oblak stoji u Bosni i ne mrda. A prema ranijim najavama taj oblak po svojoj kretnji je treba doći do nas. Dakle nema kiše pa nema.
U stvari može se Kimi javiti pa nam objasniti šta se u stvari dešava gore na nebu.
 
Šta pametno da kažem recite mi..

Da sam bar ukucao Bejrut (Liban) umesto Beograd pa i da razumem..

Kakvo g#vno od godine.

ens-image-5.png
 
Ne postoji nikakvo ili minimalno strujanje vazduha. Oblak stoji u Bosni i ne mrda. A prema ranijim najavama taj oblak po svojoj kretnji je treba doći do nas. Dakle nema kiše pa nema.
U stvari može se Kimi javiti pa nam objasniti šta se u stvari dešava gore na nebu.
Taj oblak je donio 4 5 6 lit kise. Barem kod nas tako da i nije neka pomoc. Da padne za 7 8 dana neka kisa onda bih rekao da je ovo bila pomoc. Medjutim kukuruzi su poceli podgarati prije par dana, sad vidit cemo hoce na tim njivama navuci 6 tona po ha bez kise ili nece nista...
U fazi je da dodje u kuvance uskoro
 
Pa kako nije pomoć ako spominješ, 6 t / ha.Mi ovde brojimo decimale od kiše a rod može da izostane.
 
Е моји сељаци што сте такви почео егзит а ви оћете кишу па треба да нам се деца ваљају у блату није то лепо само мислите на себе а не на омладину
 
Najebali smo po delovima Vojvodine. Ne pamtim da je ovoliko dugo bilo bez kiše. I od svega ovog najavljenog ništa. 0 litara
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh