Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ди нестаде онај најављени потоп..кишица ромиња, тек тек....ако накапа 2л биће супер...

Чуј мене, 2л..ако накапа 1л биће премија овим темпом....ако ништа друго бар је пријатно напољу...
 
Poslednja izmena:
Oвај рингишпил од облака кога сам гледао синоћ над Хрватском, док дође до нас, има да нестане.
 
Ди нестаде онај најављени потоп..кишица ромиња, тек тек....ако накапа 2л биће супер...

Чуј мене, 2л..ако накапа 1л биће премија овим темпом....ако ништа друго бар је пријатно напољу...
Idealno vreme za oprašivanje.
 
Sad ce potop :)
faddde3b353e0cfd9f84a41d5f6b31b3.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo je prvo najava za prosli vikend pa za utorak pa za cetvrtak/petak. I na kraju nista od toga… kako mogu toliko da grese ne razumem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja gledam ovaj radar i ovi oblaci što idu iz Hrvatske i Bosne nekako čim pređu Drinu i Dunav odmah se rasipaju i nestaju. A ovi iz RHMZS kako su najavljivali stvarno su ga preterali. Ja sam pomislio da se vraća Panonsko more. Ali valjda će je biti danas i sutra. u nekim normalnim količinama (30-50 l) svuda po Srbiji.
 
Rhmz je u par dana izmenio deset puta njihovu kartu meteoalarma, ljudi ne mogu da se sastave i dalje nije sigurno sta ce biti sa kisom.
 
Sad gledam slike soje od prosle godine,tamo oko 15.07-17.07 je bila kisa ona od 80-ak litara ,spasonosna ,pala je iz 2-3 puta mislim,pre toga je bilo skoro suvo kao i sada,tj manje,jer je bilo ranije u toku godine kise za psenicu,i dala je odlican prinos.Ove godine psenica je podbacila ,znaci jos je suvlje nego prosle godine.A evo sad padavine ukinuli,jos Kimi najavljuje visoke temp. i suse u evropi,znaci nema nikakve nade da ce biti nekih lepih padavina kroz 10-ak dana,katastrofa zaista.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh