Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Barbula ja sam ovo pisao kako je tih dana bilo kod mene. A mogu ti reci i da je u februaru bilo i kise. Nekad manje nekad vise. Ali je bilo. I nemam pojma kako je bilo kod tebe.. Dakle ovo sam pisao sve za moj kraj a ne za celu Srbiju.
 
Barbula to za leto niko od nas ne zna, a ni ovi meteorolozi. Ja sam napisao za februar i mart mesec. Čisto pratim i iznosim moje mišljenje na osnovu onuga što sam napisao za one dane i mesec koji je prošao i koji sledi pa da vidim da li postoji neka sličnost, različitost i slično. I naravno govorim samo za moj kraj.
 
Opasno se ruska šapa razmahuje ka nama. Ledena vazdušna se samo sliva odatle.

Da je malo poranilo, bio bi ovo pravi ledeni udar. Ovako kalendar radi svoje, ali ipak i on je nemoćan da spreči izuzetno jake mrazeve ili oblake i sneg na minusu sve do dna terena.
 
Kimi. To znači narednih deset dana i malo duže jutarnji mrazevi i temperatura ispod proseka . Možda voće i neprocveta tako rano , a kome ćemo prodavati kada i ovaj prošlogodišnji rod niko neće.
 
Ja nešto sad videh da od nedelje popodne, pa pondeljak i utorak ima i kiše i snega. Lepi jutarnji mrazevi od -3 do -5 a dnevne oko 6-8 C. Dakle Baba Marta se ne predaje. Ovo i nije loše da stane ovo voće koje je bilo krenulo. A i bolje sad da se izduva sve pa da posle u aprilu i maju nemamo takve minuse i hladne dane. A kiše će tada trebati. Ona ne mora da izostane.
 
Evo zbirne u narednih 3-4 dana...što je najvažnije, u većini predela biće u obliku susnežice i snega. Duvaće košava pa se zato stvara ova rupa u zavetrini planina istoka Srbije i jugu Banata.

de-model-de-310-1-moddeu-2022030406-66-960-157.png
 
Reč - dve o vremenu ;)

U poslednje 3 nedelje kao da je neko crtao pravilnu sinusoidu promene vremena za vikend...Još sutra relativno visokih 7 stepeni preko dana i bez padavina.Od nedelje blagi pad temp. i naoblačenje koje će prvo doneti kišu a zatim i susnežicu.U ponedeljak su veće šanse za sneg, mali izuzetak biće utorak, pa nastavak slabog snega u sredu i četvrtak.Postepeno razvedravanje od petka.Što se tiče temperatura, jutarnje od -2, dnevna neće prelaziti 4 stepena.Od sledećeg ponedeljka porast dnevnih temperatura i dolazak pravog proleća.Ukratko, od prekosutra "Baba Marta" u punoj svojoj snazi.
 
Nema tog otopljenja ni u najavi, hladnoća se samo produžava. Sve će ovaj mart da naplati.

Da ne pominjem da ima crtarija koje crtaju i do -18 jutarnje temperature u nizijama tamo gde bude vedrine i malo snega na tlu. U delu centralne i južne Srbije samim tim smeše se i ledeni dani.
 
Svi najavljuju zahlađenje. Da sam bar ranije našao jednu rastavljenu ženu pa bi ja to u ove hladne dane polako sastavljao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh