Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene juče oko 17 i 30 jedan kratak pljusak sa 1,5 l. Ništa posebno ali i ne najavljeno (msl bilo pre neki dan najava pa posle sve izbrisano).
Danas baš prijatno vreme. Videćemo kako će ići do kraja dana i noćas. Žao mi je samo zapasne i centralne Srbije kad vidim one slike sa olujnim vetrom i gradom. Šteta prava.
 
Nedaleko od mog mesta grad je napravio katastrofalnu stetu, bukvalno nije preziveo ni jedan usev.Katastrofa, ono sto je jos gore, kod nas ljudi nece da osiguraju useve, u mom selu sam jedino ja budala ovi ostali su svi pametniji.Narod bezi od osiguranja bar ovde a vecina je ulozila dosta ili ocekuje nesto da zaradi.Mene je zakacio bas tamo gde me najvise boli i nebih voleo da mi ubije psenicu sada pred zetvu, prtkticno zetva je na pragu, tako blizu a tako daleko.
 
Ako uzmemo srednje stanje, apsolutnu sredinu svih crtarija dobijamo ovo:

Vojvodina-karta-3.png
 
Caco, pa mi ovde pričamo o pšenici. Kakva je ovo omladina samo vam se komšinice priviđaju, a posle kažu mator čovek pa poludeo. :nono:
 
Cek cek mi smo na ovoj plavoj liniji...to neka kisa u najavi noc i sutra? Ja nigde ne vidim padavine,na acc weather isto?
 
Najjaci je Rhmz do juce se ne oglasava, sve stoji u zutom, juce posle stravicnih nepogoda, setili su se da izdaju upozorenje.Kakvi amateri sede tamo i sta uopste rade, pa svako ko se malo razume u modele moze da iznese prognozu za dan dva, prognoza se zove prognoza iz razloga jer ne mozes pogoditi bas 100% kao i tiket.Izgleda da je RHMZ lovi modele a modeli svaki izlaz iz krajnosti u krajnost.Znaci danas imamo leval 2 po estofex, juce 1 i bilo je bas opasno.Znalo se od ranije da ima potencijala za tako nesto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh