Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izgleda da ima dosta energie Cape i jako smicanje i to vise dana, cak i nocu, verovatno ce biti izolovamih jacih nepogoda, mislim da je najveca sansa u cetvrtak ili noc sreda na cetvrrak, za danas se nezna jos, modeli lutaju.
Kimi ce to bolje objasniti, ovaj Estofex se nije oglasavao kada su bile nepogode pre 7-8 dana, veoma retko grese i sigurno je da ce biti mestimicno obilne kise, prvo je forsiran zapad pa istok pitanje je gde ce to proci, mislim da je i strujanje odlicno za moj kraj, da sacekamo, bas treba kise.
 
Za moj kraj i moje njive i ako pokisne ovih dana nije neka šteta. Ali da treba kiše treba. Za kukuruz koji se kod mene drži još uvek dobro. Ali zbog oprašivanja i da izgura dobru dužinu klipa treba baš dobre kiše. Jedino mi se nesviđa da su za sledeću opet najavili ove nenormalne temp od preko 35C. Mada su tako i za ovu najavljivali a kišu nije niko, pa su sada okrenuli da možda bude nekih kiša a temp u normali za ovo doba godine. Najidealnije je da padne dosta kiše i onda 7-10 dana da budu temp 30-tak C da se sve lepo opraši. Naravno ovo su moje želje a biće kako priroda kaže, kao i uvek.
 
Prošle godine u ovo vreme smo žešće na.ebali, vetar odneo krovove, srušio čardake po selu, izlomio drveće, napravio ozbiljni materijalnu štetu.
 
Ne valja sto se najavljuju kako vidim neke 40tice i nocne preko 20 oko 1.7. Bas u neko vreme metlicenja kukuruza. To moze da zajebe i nas gde je palo koliko toliko kise a da dokusuri ove regije gde susa nije ni prestajala
 
Za moj kraj i moje njive i ako pokisne ovih dana nije neka šteta. Ali da treba kiše treba. Za kukuruz koji se kod mene drži još uvek dobro. Ali zbog oprašivanja i da izgura dobru dužinu klipa treba baš dobre kiše. Jedino mi se nesviđa da su za sledeću opet najavili ove nenormalne temp od preko 35C. Mada su tako i za ovu najavljivali a kišu nije niko, pa su sada okrenuli da možda bude nekih kiša a temp u normali za ovo doba godine. Najidealnije je da padne dosta kiše i onda 7-10 dana da budu temp 30-tak C da se sve lepo opraši. Naravno ovo su moje želje a biće kako priroda kaže, kao i uvek.
Nije steta ako pokisnu njive,a sto bi bila steta nerazumem valjda je korist

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Таман толико да се комбајни вате кући 3 литре!
94f5fe1b2179c14596de74b73d40bc9b.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma ako pod hitno ne padne kisa nece biti nista ni od nasih sejanih ranije, moj pocinje da metlici a sav se skuvao
 
Nastupa dramaturgija u ataru polako.
Ko je "imao kad" i sejao u maju sad ti usevi ozbiljno zaostaju za ranim setvama.
Te rane jeste da izgledaju bolje ali ako ne bude skoro nesto nece ni od njih biti nista ,dok sa ovim kasnijim se kupilo neko vreme za produzetak ove agonije, ali kako god trenutno nije dobro nikako...
 
Taman sam isprskao kupine kad eto ti nje da sve spere . . .
b274b4e8438e0ef9d1fde90c2fe6dbb3.jpg


Valjda pada ( ili će kasnije ) i u predelima gde je to potrebno ?
 
Izrokao led u blizini, kod mene u selu nista ali izgleda da mi zakacio najbolji kukuruz.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh