Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije polomljen, neće mu ništa biti.
Za 10 dana kao nov.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Zao mi za njega, taj mi bio najbolji i tu mi je najveci krug, ta njiva radja i kada je susa a ovamo gde je trebalo nije bilo ni kise.
 
Uh kad vidim slike iz okoline Race Kragujevacke i okoline Batocine,bas krupan grad,najvise su stradala sela Krcmare,Saranovo i Borci,ali jasno se videlo da je prema Raci otisao vrlo jak oblak i pucali su mnogo,ali nije bilo spasa...
 
Željko, tačno tebi iznad glave se spajale i išle u susret superćelije jedna drugoj. Jedna sa Gledića, jedna sa Juhora i posle se spojiše.

Gadno beše sela u okolini Topole, Rače, Guče, Lučana...

Sutra kasno uveče kreće darivanje bombona i na severu. Ko će tu najviše proftirati zavisi kako se zalomi u toj severozapadnoj struji početni razvoj sa Alpa. Deluje da manje šanse ima Srem i okolina Beograda u odnosu na Bačku i treći deo Vojvodine, evo neću ni da ga spominjem u nadi da će razbiti maler kako treba. Činjenica jeste da je srž primaknuta više k nama nego ka Karpatima i Mađarskoj što je svakako dobra stvar.
 
Poslednja izmena:
Samo da napomenem da to više liči na klasičnu natapaču od odstatka konvektivne oluje na Alpima. Dakle, nisu to neki lokalni oblaci pa kako zakači. Naravno, neko regioni će proći bolje ali nisu to baš lokalne situacije. Oblačnost će se kretati brzo iz prava zapad, severozapad ka istoku i jugoistoku. Mana toga je da će retko gde baš da nalije (preko 50litara) ali će zato velika površina ugrabiti bar 15-ak do 20mm.
 
Modeli fine rezolucije vide neke dosta jake odraze za sutra pre podne, pa onda prave bombe u toku noci, deluje da ce imati neke energije i u toku noci, mislim da je smicanje vetra izrazeno narednih par dana.
https://ibb.co/0Fxh8Rt]
[/URL]
Screenshot-2022-06-21-22-57-01-091-com-mi-globalbrowser.jpg
[/URL]
[/URL]
Screenshot-2022-06-21-22-57-46-401-com-mi-globalbrowser.jpg
[/URL]
[/URL]
Screenshot-2022-06-21-22-58-10-460-com-mi-globalbrowser.jpg
Ovaj poslednji CH uopste nije darezljiv sto se padavina tice ali vidi nesto za sutra noc.
 
Srećom danas zaista kao kiša (grad) oko Kragujevca.Sa Rudnika je krenulo kao da će govna da padaju,a onda misteriozno odlazi na dve strane jedna odvukla ka Topoli,a druga ga Jagodini.Po ko zna koji put Kragujevac imao sreće da se taj oblak tako "pocepa".Al zato standardno uhvati ga levak izmedju Gledića i Crnog vrha i tu se prospe.
 
Sad gledam radar i baš razmišljam o tvojim krajevima Dukej. Deluje da je južno u ataru se otvorio, spušta se to dalje ka Temerinu.

Ne sviđaju mi se nadešenja ovih radara, ispadne da iz oblačnosti koja nema grmljavinu treba da dođe aman žućkasti odraz da bi krenulo da pada kako treba, ovo ispod sve suvo ili par kapi.
 
Sad gledam radar i baš razmišljam o tvojim krajevima Dukej. Deluje da je južno u ataru se otvorio, spušta se to dalje ka Temerinu.

Ne sviđaju mi se nadešenja ovih radara, ispadne da iz oblačnosti koja nema grmljavinu treba da dođe aman žućkasti odraz da bi krenulo da pada kako treba, ovo ispod sve suvo ili par kapi.
Za moj kraj, banat, pojacali. Valjda ce pasti nesto, ovo nije 5 do 12 nego 12 i 5 za poslednji trzaj pokojnika.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh