Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo karte za period 15.4-1.6. anomalija, sve je jasno..suvo bre,suvo... tople boje su loša (negativna) anomalija, u konkretnom slučaju čestine padavina.

suvooo.jpg
 
Kimi ako moze jedno pitanje ,ustvari dva....
Koji prognosticki model koristi sajt Foreca.com ,za cetvrtak daju neke basnoslovne litraze za moj kraj?
Da li je to neko bagovanje ili stvarno postoji neka sansa za to?
 
Koristi ECMWF, isti ona koji koristi i yr.no. To je novina pa se još ne može smatrati niti bagom niti nekom šansom, da sačekamo još mrvicu.

Jeste Aco, ovakva sinoptika koja se održava najviše i leži pored Skandinavije nastavku ka evropskom delu Rusije.

Arkadije da, kažem jeste premolilo na ipak koliko toliko nestabilnije vreme, ima i smisla još je završnica juna, ali sve je to još uvek idi mi, dođi mi. Dobiće svakako opet neko izuzetno dragocenu infuziju, ali ostaje da se vidi bar okvirno gde.
 
KImi koliko je izvesno da će obistiniti ove najave za utorak-četvrtak sa padavinama za moj kraj? Hvala na odgovoru.
 
Peet, ja sam rekao, kada se bude razbio maler totalno iznad Lokvi ne da će da mi svane, nego...evo i tazbina polako kuka, njive tamo ka granici jesu imale sreće u početku ali i tamo je zasušilo ljucki, malo malo zivkaju i pitaju kad će. Kamo lepe sreće bar deo kultura može da se izvadi do kraja sezone. A šta čovek pouzdanije da kaže za Banat, pogotovo jug kad pogotovo od početka juna tu vreme aspolutno ne sluša prognoze i kompjutere ni gram...

Mirban, ima uslova za padavine, nije monotonija period utorak-četvrtak....nego situacija podseća na onu noć 5-6. ovog meseca i onda su se i modeli malo "opametili" pojedini pa sad niko ne sme da stavi ruku u vatru i da se isprsi sa konkretnom trajektorijom.

Nešto se raznaznaje samo da bi, kao i između protekle srede i četvtka, došlo u kasnim noćnim satima do severa Bačke ili Banata i spuštalo se niže niz Karpate uz nekoliko razvoja i na našoj strani. Ali i gde potrefi ne može dati neke Bog zna kakve padavine.
 
@Peet Nama treba reka da se izlije i sve poplavi samo da budemo u ''koraku'' sa centralnom i zapadnom srbijom.
Nista,vise srece u julu ...valjda ce dotle da prezive usevi ....ovo za sad ide ka katastrofalnoj godini :mad: .
 
Da,ja evo sad dosao iz grada,i kukuruzi na nekim parcelama zavrsili svoje,vide se po njima na sta lice,koliko su mali,nerazvijeni ,i kao kaktusi ,ja na verujem da tu moze pomoci neka kisa kroz desetak dana,jedino ovo za cetvrtak ako nesto padne,ako ne ,gotovo je.
 
@Arkadije
Kukuruz jos nije zavrsio svoje do dana kad mu izlazi metlica, dakle do tada moze cekati kisu, ali u nasem slucaju ta kisa treba biti solidna od nekoliko dobrih desetina lit po m2. Ukoliko do tada ne bude, zaboravi 2 t po ha. Jednostavno nece biti nikakve oplodnje a rezultat toga je manje od 500 kg/kj.
 
Ja imam mogucnost nekih 10 kj da navodnjavam iz kanala sa kpk crevima (svaki drugi red po jedno crevo), pa ako ovo najavljeno za cetvrtak ne padne, razvlacim creva i udri. Racunica mi je da mogu da rasirim creva, platim radnike i benzin oko ~450 kg kukuruza po kj. Da mu dam oko 50 litara po kvadratu…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh