Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako je pocela,tako je i stala.
Jeedva 2 l.
Izgleda se u Noćaju dobro istresla. :osmeh:
 
Kratak pljusak sa 5l. Ali sad opet ide nekioblak. Uz grmljavinu. U najavi stoji od 20 h da ce je biti. Ajde da vidimo hoce li pogoditi. Inace je lepo sveze.
 
Predosetio si nešto pomalo Aco. Iako su modeli naklonjeni bili uglavnom jugu Banata, lepo se to razvija i u delu Bačke i Srema. Majušni su to oblaci mislim, ali prilično vodonosni pa neko može dobiti finu kraću infuziju za atare. Jedan grmljavinski je trenutno tu okolo Odžaka.
Dakle modeli su predvideli kisu za jug Banata kao siguricu pa su se opet zavaravali! Ja vise ne znam gledaju li oni samo u zrna kukuruza ili koriste i pasulj?! Brukaju se za sav novac!
 
Dakle modeli su predvideli kisu za jug Banata kao siguricu pa su se opet zavaravali! Ja vise ne znam gledaju li oni samo u zrna kukuruza ili koriste i pasulj?! Brukaju se za sav novac!
Sva ova predvidjanja i prognoze kao da izracunavaju foto-modeli a ne visoko sofisticirani numericki modeli.
 
Oni su ukleti jer se bar neke padavine prognoziraju,a mi ovde u sredini ni ne postojimo xd.Za centralnu i zapadnu srbiju,i selo Dren i okolinu, ne treba biti meteorolog da se pogode padavine,tamo pada kisa i iz vedrog neba,moja prognoza je da narednih nedelju dana sigurno dobijaju desetak litara.
 
Kod nas u idvoru opstina kovacica katastrofa u najavi vec sigurna, druga veoma susna godina nam je pred vratima...
Poljoprivreda je postala veliki rizik u ovom delu banata i srbije, kao da se pustara sa severa banata "spusta" nesto nize....
 
Kod nas u idvoru opstina kovacica katastrofa u najavi vec sigurna, druga veoma susna godina nam je pred vratima...
Poljoprivreda je postala veliki rizik u ovom delu banata i srbije, kao da se pustara sa severa banata "spusta" nesto nize....
Bas tako. Pre su Karpati pravili vecu "presiju" (t.j. na veci deo), pa su kise bile ceste - bar mislim na te krajeve koje vise poznajem. Sad iste te kise ponekad se ne "dobace" ni do granice (mada ni njima nije sve jedno, setite se, da je u tom delu Banata - "rumunska strana" - ako se dobro secam prosle ili pretprosle godine bile istanjirane psenice...).
 
Promasivalo je za kilometar i to celi dan, neka se nosi u tri lepe, jedva da je palo 2mm a malo dalje 10-15mm.Zaliva Gledic samo tako, orografija cini cuda.
 
Bilo bi isuviše lepo kada bi bilo sve onako kako bi mi želeli a ljudi žele sve, sada i odmah i ako nije kako nam odgovara odmah tražimo krivca, psujemo Boga, ili onoga ko drugačije misli.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh