Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Željko to je kod vas tako zbog terena i zemljišta ali ovde u ravnici je druga priča, džaba je da pišem o tome a i pisano je o značaju te rezerve vlage.Mnogi se teše sa ovim padavinama tipa 10-20lit u ovoj suši, evo ja kažem da je to sve go krivak, to je samo produžetak agonije na par dana jer realno je nakislo samo 5-10cm što na ovim temperaturama pola ispari, da ima dubinske vlage (koja se stvara zimskim ili redovnim padavinama) onda se vlaga održava po celoj dubini profila zemljišta ovako to odozgo ume i da dođe i do kontra efekta potparavanjem useva usled visokih temperatura. bilo kako bilo mi više nemamo ni rezerve a ni ifuzije, molim Boga samo da pšenicu skinem na miru a ovo kako bude.
Kanda ce Srbobran i Turija proci kao prosle godine..
 
Iskreno samo da ne bude jos gore.Tenutno stanje je da zdravo jako nije dobro a nadamo se u narednih 10-ak dana da ce I nase useve okupati nesto
 
Teško, nema ni u najavama kiše za naš kraj. Ova godina je samo nastavak prošlogodišnje suše. Pošto ni zima nije popravila stvar sa vlagom, bojim se da će mi prošlogodišnjih 3,5 t/kj kukuruza ove godine biti nedosanjani san...
 
Teško, nema ni u najavama kiše za naš kraj. Ova godina je samo nastavak prošlogodišnje suše. Pošto ni zima nije popravila stvar sa vlagom, bojim se da će mi prošlogodišnjih 3,5 t/kj kukuruza ove godine biti nedosanjani sa

Teško, nema ni u najavama kiše za naš kraj. Ova godina je samo nastavak prošlogodišnje suše. Pošto ni zima nije popravila stvar sa vlagom, bojim se da će mi prošlogodišnjih 3,5 t/kj kukuruza ove godine biti nedosanjani san...
Valjda ce nesto pasti..
 
Vidiš svako se boji nečega... Ja se bojim kad jednom krene da pada, posle ove žege, da ne bude kakve papazjanije... Nije prvi put da bude sušna godina a kad treba da padne vetar skine krov, sruši zanat, povalja i uništi useve i tako to...
 
A šta da Vam kažem dragi moj mučeni narode. Bruka i sramota da onakva sinoptika prošle sedmice ne zagasi sušu svuda i po Vojvodini. Ne samo i sinoptika, nego i promena strujanja, prava lepeza se menjala odakle su sve oblaci dolazili...Ne znam prosto šta pametno da kažem. Jeste, neko će reći nijanse su odlučivale, južnije potopi i dojadi većini predela....ali nikad meni ni nije bio briga naš brdsko-planinski teren. Tamo je sušno ili suša samo kad je i svuda na čitavom Balkanu suvo, jednostavno brda i planine odrade posao prvom prilikom. Neku sličnu muku muči naš jug, odnosno KiM, ali opet blažu. Umori se čovek i razočara jednostavno od nadanja i praćenja.
Ako je jedino pozitivno nešto, to je da smo pošteđeni vreline one prave, jer će oni kojima mi obično zavidimo debelo da se isprže u narendom periodu. Evo prognoze za Francusku:

ARPOPFR12-99-5.png
 
Kimi mani ti francuze :) hoce li biti kod nas neke kise u skorije vreme ili ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ko je dobio dobio je, sada do Ivanjdana nije ni poželjno, zbog vršaja ječma i pšenice i zbog drugog košenja lucerke. Oko Ivanjdana će trebati zbog oprašivanja kukuruza a do tada umerene temperature..
 
Sledece srede koliko vidim 37 stepeni. Bas ce da przi. Sto se kise tice bilo je nije da nije, ali kukuruzi se u podne vec uvijaju.
 
Negde sam ćitao pre par dana 60dana toplih sa 30+stepeni do jeseni i nista mi se ne sviđa kako je krenulo.
 
Nas je obišla samo tako. Da čovek ne veruje. Evo kukuruz se na pojedinim njivama već uvrće. I pšenica će verovatno biti lošeg kvaliteta. Ma, katastrofa...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh