Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dok čekamo išta pametnije da se primakne, evo jedna razglednica sa Gledića, jug Šumadije:
285869806_5583419715003178_2209834126357818226_n.jpg



Padavine u proteklih mesec dana po glavnim meteo stanicama:
padavine.png
Da li ima podatak o količini padavina sa padavinskih meteoroloških stanica?
 
Ne zaobilazi vise kisa oko Kragujevca menjaju se neke stvari... ima vremena za jare kulture ne mnogo ali ima da padne kisa. Nada poslednja umire.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Kimi ako može jedno objašnjenje. Ove podatke koji si izbacio za meteo stanice deluje mi da su one te koje pokrivaju veće područje. Npr ako si naveo da je u Beogradu palo xx mm kiše jel to podatak od jedne stanice ili je to prosečna vrednost sa više njih (ako ih ima više)? Sada je bilo očigledno da od mesta do mesta pada ili ne kiša. Na razdaljini od par km vazdušne linije bude potop ili par kapi.
 
Da ima stanica na delu Vrbas, Srbobran i okolina pisalo bi 10l.😉

To što nema više tih meteoroloških stanica je stvarno sramota. Bitno je da RHMZ drži sliku direktora na naslovnoj strani sajta, k'o da je Tito! A automatske stanice ko je*e, to je nepotrebno, potrebna je slika direktora... :sjasi:
A na delu između Vrbasa i Srbobrana bar ima gde da je stave, samo sa srbobranske strane naplatna rampa na autoputu, fabrika stiropora, Švarcov salaš, Almex pumpa.
 
Mi bi trebali da imamo sigurno jedno duplo više glavnih meteo stanica obzirom na veličinu, jer ovako imamo ogromne džepove koji nam zvrje prazni. Mi smo imali predlog (ako govorimo u Vojvodini) da to postanu Bačka Topola, Vrbas, Šid i Kovin..pa dalje Požarevac, Majdanpek, Aranđelovac itd da ne nabrajam sve....ali niko to neće ni da čuje. Pa evo i stanice npr u Zrenjaninu, rade samo do 21h sa osmatračem...posle do ujutru nema ništa, tako i Kikinda.
Mirban, ovo su samo sa glavnih stanica padavina, glavna za Beograd je stanica na Vračaru kod hrama.

Što se vremena tiče, ništa posebno pametno. Toplije, ali bez nekih ekstremnih vrućina kao zapadno, ali padavinski tankosava.

Što se padavinskih tiče, to jedino svako zasebno da popisuje one dnevne podatke, ali ko da se bakće s tim, ništa do godišnjaka.
 
Zaboravih samo da kažem, uvedeno je da nešto od ovoga što se sada razvija na Alpima u Sloveniji preživi i stigne tu do krajnjeg severozpada Bačke, te da nastavi jugoistočno tamo negde ka Kikindi ili Bečeju i spusti se završno niz rumunsku granicu. I sutra u toku dana biće par izolovanih oblaka u Banatu i na krajnjem jugu Srema, ali sve je to sitno.
 
Mi bi trebali da imamo sigurno jedno duplo više glavnih meteo stanica obzirom na veličinu, jer ovako imamo ogromne džepove koji nam zvrje prazni. Mi smo imali predlog (ako govorimo u Vojvodini) da to postanu Bačka Topola, Vrbas, Šid i Kovin..pa dalje Požarevac, Majdanpek, Aranđelovac itd da ne nabrajam sve....ali niko to neće ni da čuje. Pa evo i stanice npr u Zrenjaninu, rade samo do 21h sa osmatračem...posle do ujutru nema ništa, tako i Kikinda.
Mirban, ovo su samo sa glavnih stanica padavina, glavna za Beograd je stanica na Vračaru kod hrama.

Što se vremena tiče, ništa posebno pametno. Toplije, ali bez nekih ekstremnih vrućina kao zapadno, ali padavinski tankosava.

Što se padavinskih tiče, to jedino svako zasebno da popisuje one dnevne podatke, ali ko da se bakće s tim, ništa do godišnjaka.
Kimi ta glavna stanica je izmedju tirsove i hrama, u onom parku. Tako deluje zapusteno, malo i neopremljeno bas takav je i odnos drzave prema nauci i struci koja moze zivot da nam znaci za nasu poljo zemlju....
 
@Kimi dali ima sanse da prodje kroz Srbiju ovo sto ide iz Slovenije

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh