Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisi se preporucio u crkveni, ako si dobara sa popadijom mozes preko nje 🤣
Kako stoje stvari druze moj mi ovde i dve gole popadije da setamo u podne okolo crkve i nema pomoci u vezi kise, ne znam sad sto se tice setnje popa.
Zavrsili smo sa kukuruzom za ovu godinu a psenice ce biti katastrofalne.
Ne mogu da verujem da od toliko silnih oblaka i kise sve nas zaobislo.
Sa zapada tesko u zadnjim godinama dobijemo kisu dok ni na kraj pameti nisam mogao da verujem da nece pasti ni iz ovih Rumunskih talasa!
Bitno da je vetar poceo opet.
Stavljena je tacka i to nam je sto nam je.
 
Kako stoje stvari druze moj mi ovde i dve gole popadije da setamo u podne okolo crkve i nema pomoci u vezi kise, ne znam sad sto se tice setnje popa.
Zavrsili smo sa kukuruzom za ovu godinu a psenice ce biti katastrofalne.
Ne mogu da verujem da od toliko silnih oblaka i kise sve nas zaobislo.
Sa zapada tesko u zadnjim godinama dobijemo kisu dok ni na kraj pameti nisam mogao da verujem da nece pasti ni iz ovih Rumunskih talasa!
Bitno da je vetar poceo opet.
Stavljena je tacka i to nam je sto nam je.
Jel moguce da je kukuruz gotov???
 
Jel moguce da je kukuruz gotov???
Evo dao je Cici odgovor! Ako se sad jos drzi kolko tolko, za 10 dana na temperaturama od 30 st. i pored vetra zavrsice svoje.
Treba imati u vidu da u drugoj polovini Juna dolazi do oplodnje a on nece cekati oplodjenje kad mu kisa dolazi, ako i dolazi vec ce svoje ciniti, sto znaci da oplodnja u ovakvim uslovima ce biti katastrofalna a krajnji ishod prinosa od 300 kg/kj do 1,5 t/kj zavisno od nekih parcela.
Ovo nista nije napamet receno nego je vec vidjena prica od prosle godine, od 2017, od 2012 itd.
 
Cela nedelja od silnih najavljenih padavina jedva 1 litra pala...a upravo mi je stiglo obavestenje o smanjenju zastupljenosti padavina...a svuda okolo je padala koliko toliko...pre neki dan od Secnja je padala,Becej pliva voda u njivama...sinoc u Vrscu pljusak...a mi najebali smo.
 
Cela nedelja od silnih najavljenih padavina jedva 1 litra pala...a upravo mi je stiglo obavestenje o smanjenju zastupljenosti padavina...a svuda okolo je padala koliko toliko...pre neki dan od Secnja je padala,Becej pliva voda u njivama...sinoc u Vrscu pljusak...a mi najebali smo.
Kojem Beceju? U Novom Beceju sa Banatske strane moguce posto su ih kacili pljuskovi. U Backoj nije takav slucaj.
 
mene sinoc uhvatilo nevreme u Ns-u bas u gradu,pljusak i vetricina... tako je bilo u talasima kako gde sam naleteo na oblak i tako me sve pratilo do Lapova nocas

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh