Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hladno, oblačno, počinje po neka kap, ne verujem da će pasti neka značajna količina.
 
Kimi ne znam za te vetrenjace da li ometaju ili ne. Ali kod mene ove dve elektrane sig imaju uticaj. Ako kisni oblak ide od pravca Srema ili Sapca to nikada ne dodje do mene. Ode Savom prema Surcinu ili prema Ubu ili Lazarevcu i dalje. Ako je opsta kisa svuda onda mi dobijemo kisu. A kad su ove sporadicne onda nema nista.
 
Te termoelektrane bi ti pre pomogle nego odmogle, teoretski, zbog više onih čestica veštačkih koje se ponašaju kao jezgra kondenzacije. Ali to je minoran uticaj, jer te čestice retko kada dostignu zaista visinu na kojoj se oblaci i padavine formiraju.
Južnije baš miriše na zanimljivosti popodne jer je toplo i sparno.
 
Moj deda je imao obicaj da kaze da voda privlaci vodu, tj kada su veliki vodostaj reka da to privlaci kisu, mi smo blizu i Dunava i Tise al bas taj deo rita, sto nas, sto titelski jako slabo kisne
 
Kimi ne znam za te vetrenjace da li ometaju ili ne. Ali kod mene ove dve elektrane sig imaju uticaj. Ako kisni oblak ide od pravca Srema ili Sapca to nikada ne dodje do mene. Ode Savom prema Surcinu ili prema Ubu ili Lazarevcu i dalje. Ako je opsta kisa svuda onda mi dobijemo kisu. A kad su ove sporadicne onda nema nista.
Tako se isto priča kod nas za površinske kopove. To su samo prazne priče.
 
За ветрењачи знам да има неке сметње и да утичу на психу људи, а сада да ли и на облаке делују то не знам. Ја имам њиве близу МК ветрењача у Кули и ту баш у последње време киша полива кад нигде је нема ни на радару. А шта би ми Врбашани требали рећи пре неки дан иде облак ма потоп загарантован и тачно над Врбасом се цепа и обилази нас са две стране около сви јављају пада , а код нас прашина истера очи.
 
Pa, da kiša više ili manje voli neke delove svoda, to ima smisla, uostalom ne bi imali takve razlike u srednjacima (godišnjacima).
Dakle zato imamo minimum u delovima severnog Banata i maksimum na navetrinama strana planinskih sistema (planine oko Krupnja, Zvornika, Ivanjice…)
 
Kod mene danas u dva navrata pljusnula na kratko, otišao do bašte, kišomer kaže 17l iz ovog talasa sve ukupno zadnjih dana...
 
Kod nas danas nakapljalo do sad malo više od 6 litara. Trenutno ne pada, a da li je to sve za danas videćemo. Retko se ovde dešava da padne više nego što prognoze najave a ovih dana je to slučaj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh