Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za sada u ukupnom iznosu je doslo do 12l. Trebalo je vise ali bolje i ovako. Nadam se da ce ovih dana biti pa bar jos ovoliko. Ima najava da bude neke kise. A treba je bas bas mnogo.
 
Juče a pogotovo danas pravi potop modela , da li zbog ove preuranjene hladnoće u niziji u odnosu na visinu ili šta je, uglavnom obrukali su se za sve pare. Govorim za deo centralne, južne i istočne Srbije i deo juga Banata. Da nije bilo onog iznenađenja slobodno mogu reći između petka i subote noću ovo bi bila prava bruka.
Van visokoplaninskog terena, apsolutno ni traga ni glasa od bilo kakve ozbiljne kiše.
 
I kod mene juce i danas pala lepa kisa. Pojedina sela u severnom i zapadnom delu opstine su dobila grad.
 
Znam Savo da su blizu mene ali mislim da taj ceo vetrom park od Vladimirovca do Mramorka pravi barijeru i da se tu razbijaju oblaci jer je neko rekao da sa oblaci opet sastave u Rumuniji i jačaju nadalje.
 
Verujte mi, to nema nikakve veze uopšte s oblacima i padavinama. Kako mogu vetrenjače to da koriguju kad se oblaci stvaraju i padavine izlučuju s visine. Vrlo logično, pustite teorije zavere.

Evo priznajem, i ja bih pizdeo da sam na mestu bilo kog poljoprivrednika, ajde na samu prognozu, nego bi mi i stvarno došlo da pomislim da je moje mesto ne znam, ukleto, prokleto ili šta ti ja znam.
Evo te Lokve, Jermenovci nebitno, ti ta mesta vidiš kad se popneš na vršački breg kao da ti je ispred nosa (Lokve, iza onih ribnjaka kako puca pogled sa brega na zapadni horizont) a ona kao da su druga planeta padavinski za sam breg i nastavak pogranični zemlje ka Beloj Crkvi. Jeste, ima veze što su ovi bliži malo visokoj prepreci ali opet, jednostavno ne da se da na nekom parčetu nebeskoga svoda prokine i Bog….ne vredi ni moje, a tek Peet ovo nadanje, ni dobra volja ni dobre karte, ništa.

Isto tako se, kao što vam je svima poznato vrcamo generalno za ono pravo. Okej, za naredni period smanjena i maknuta vrelina, opet to divno izgleda sa višednevnim sistemima koji se motaju..ali kažem, sve je to maltene štap i šargarepa postalo, taman ti se učini da je to to a ono crvc, pa ukrug, pa opet ukrug …Godo će svakako nekad doći, ali što mi dotle pukosmo kintu i prinose to koga briga…
A što neko lepo reče, greota u ovoj situaciji gde je hrana u najavi da će tolko da se ceni, da će cena biti dobra nagrabusiti od onog koji nebo vedri i oblači, greota.
 
Vratili padavine za utorak! Kimi komentar...?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Sada je prava lagana natapača...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mi smo dobili 6 l za 2 dana, i sad se crni od Kaca, Budisave al nikako da dodje vamo, dodje do izlaza i Sajkasa i dalje ni makac
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh