Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Peet ja ne bih voleo da se ponovi 2014. Jbg bio sam poplavljen sa 1,4m u kuci bila voda. Jeste da se to povuklo brzo i da je posle stalno padalo i da su usevi bili veoma dobri. Ali je bilo i onih koji nisu imali nista jer je voda dugo lezala na njivama. Vise sam za to da je bude po malo ali u vise navrata
 
Sin mi rece da je sinoc posle 7 u BG bilo kise, e sad koliko ne znam.
Zakačilo mestimično-delimično kojekude tamo medj zgrade standardno...

Baš nezanimljiva situacija skroz sa ovim vremenom 🙄 Kod mene po ataru se žitne kulture drže ok, ali kukuruzi i suncokret mi baš ne deluju srećno 😕 Msm da će jako kalirati svi ove godine sa tim kulturama.

Noćas porosilo malo pokupilo prašinu i to je to.
 
Nema nikakve logike da se ozimi useve bolje drze od prolecnih.Mnogo je vise vlage na parcelama pod prolecnim usevima nego po psenicama,uljanim repicama,itd ...mislim ima pukotine kod nas i po kukuruzima,suncokretima ,ali po psenicama je mnogo gore.Ipak ta biljka crpi vlagu non stop,a na parcelama gde se sejali prolecni usevi do pre setve nije bilo biljaka da uzimaju vlagu iz zemljista.
 
Peet ja ne bih voleo da se ponovi 2014. Jbg bio sam poplavljen sa 1,4m u kuci bila voda. Jeste da se to povuklo brzo i da je posle stalno padalo i da su usevi bili veoma dobri. Ali je bilo i onih koji nisu imali nista jer je voda dugo lezala na njivama. Vise sam za to da je bude po malo ali u vise navrata
Ja sam se odnosio na moje prinose iz te godine pa sam napisao da bih bio prezadovoljan iz tog razloga da se ponovi takva godina a nisam govorio o nanosenoj steti nekim drugima sto stvarno nije bilo u redu.
 
Miriše na kasne noćne aktivacije po Vojvodini, jake ali izolovane (par oblačića, sitnih ali dinamitnih). Jako je teško sad tačno odrediti gde, ali šanse rastu idući ka severu Vojvodine, epicentar bi mi bio sever i severostok Banata bliže Aradu i Segedinu (Kanjiža).
 
као да нисмо у истој земљи, код мене киша пада сваки дан, блато до колена.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh