Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas duvalo na trenutak diglo prašinu kao u pustinji kad naiđe peščana oluja,samo kod nas je bila peščana oluja.
 
Zimska idila, ovo ni kod mene nije često, prošle godine dam sve bio posejao ovih dana.
a0a4dada915e829b13c329f20f8fb56f.jpg


Послато са 5044Y помоћу Тапатока
 
Taman ce se ugrejati zemlja ovih dana i bice pogodno za setvu i posle opet BUM hladno i kisovito. Isti scenarijo ce se ponoviti kod svih koji poseju ovih dana, kao sto je kod nas koji smo posejali 29-30.03. Vise pametan ne mozes biti.
Ovi sa vremenskom prognozom su dno dna.
 
Ja cu dok bude lepo da iskoristim da razbacam azot i zadrljam ga, taman malo da se rastopi sa kisama od srede pa tamo iza 20og setva. Prosle godine do 15og je cini mi se 90% ljudi posejalo ali jbga takva je bila godina.. Mozda probam 1-2 ha sad da posejem cisto da vidim kako ce da prodje ta setva posle pada temperature i kisa koje su najavljene, covek se najbolje nauci na sopstvenim greskama.. :D
 
Zar za poljoprivredu ne kažu "svake godine u prvi razred"? Pa ne vidim da se masovno bataljuje poljoprivreda.
Osim toga, ako neko čije usluge koristim ne radi dobro svoj posao, ne kažem mu batali posao, već ja batalim njega...
A ovo oko najsavremenije tehnike koju koriste - to je tek posebna priča. Potreban je ogroman broj ulaznih parametara da bi rezultat bio tačan, a tolike parametre u realnom vremenu neće obraditi ni svi kompovi na svetu da zajedno rade. Zato se i zove prognoza a ne tačne vremenske prilike...
 
Da ne postoji uopste ta profesija ne bi ih pratio! Isto ti je to kad ti stalno radis jedan posao a uvek cinis greske a koristis nesto najsavremenije u tom poslu!
Batali ga!
Твоје поређење нема никаквог смисла ,грешке правимо сви само што се трудиш да их не понављаш .Прогнозирати време је нешто што није у човековом домену, то је изван његовог домета,време се предвиђа...
 
Poslednja izmena:
Au sta je ovo prognoze se menjaju iz sata u sat.. Ok navikli smo da se uvek to menja, ali promene nikad drasticnije ili ja to samo pazljivije pratim.. :D
 
Poslednje predikcije kažu...do utorka toplo i sunčano (do 22 stepena).Od utorka kiša i blagi pad temp., u sredu jače zahlađenje (max do 5 stepeni) uz kišu, a ponegde i susnežicu.Porast temp. i stabilizacija vremena očekuje se od petka.
 
Gde ovo beze oblaci? Prskati na crno ili ne?

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh