Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ovde nesto malo paducka,mislio sam prihraniti psenicu drugi put ali sad je vec kasno,videcu u petak mozda.
 
Kod nas su povecali, pomerili se oblaci juznije izgleda.. Paducka fino od podneva, nije neka kisa ali sto neko napisa gore taman dobro natapa..
 
Još danas toplo, te i sutra na jugu. Front sutra prolazi sredinom dana od zapada Vojvodine i Podrinja ka istoku, što favorizuje za konkretnije padavine generalno Banat, posebno ka Vršcu (razvoj pljuskovite oblačnosti sa grmljavinom). Najmanje padavine rekao bih u Sremu.
Nije valjda da okolina Vrsca dobije najvise kise... :) Salu na stranu.
Paducka i ovde do sada ~5 litara u "sred avlije".
 
Pada od podne promenljivog intenziteta i neka je nek pada,ali nakon toplog vikenda ova hladnoca samo sjebala stvar.Taman zagreje zemlju pa natopi kiša i temperatura ode blizu nule.
 
Kod mene 4l, ali to je ukupno sa onom kišicom od preključe jer nisam praznio kišomer.
 
2 litre,smesno....ako nas promase i ove najavljivane padavine nece biti tako daleko da psenica krene da se susi,kao prosle godine.
 
Ne znam koliko litara ali cijeli dan pada promjenljivim intezitetom. Vidim da u ovim višim krajevima ima i snijega. Sad kad ugrije taman da zamuti vodu da krene som. Uvijek je nekome dobro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh