Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ti je za utehu, evo i ja prešao za kompjuter.... :ppozdrav:
U sobi gde je kompjuter je "hledara", minus pingvin, pa moram da ložim, i naravno, tablet na punjač, PALI KOMPJUTER !!!!!! 8-)
Inače, da bi bili u okviru Teme u kojoj divanimo, napolju musavi nekakva kišica, više izmaglica, temperatura u plusu par stepeni....
 
Ma čim sam video ovakvu okolinu na slikama, brda, stil kuća i slično nema greške, to je negde blizu Alpa.

Naravno, u pitanju je fina nadmorska visina, oko 600m.

Nama se smeše ozbiljne padavine, izuzev Bačke i Srema, krajnjeg severa Banata i zapada Srbije ali je većina toga baš tu na graničnoj temperaturi, oko nule.
 
Tine u Zeleznikima je tetak od moje supruge Manjo se zove ima Golfa 4 sa 4 vuce… pejzaz je tamo na sve strane ali put prema Zeleznikima je pravi za veleslalom.
 
Ala će da nakrka jug Vojvodine laptaš na nuli, epicentar čini mi se tamo oko Starčeva, Omoljice i te strane Dunava naspram Grocke. Granica dobro snega dalje od Dunava ići će čini mi se- na zapad otprilike do Kuzmina, severozapadno do Čelareva ili Gajdobre, severno do Melenaca, te severoistočno tamo do pred Vršac.

Pošto je to glavnica padavina sve oko nule, lokalno gde to bude padalo npr na -0,2 biće mnogo više snega nego gde bude padalo na plus 0,2-0,3 što su već jako lokalne karakteristike što niko ne može precizno da pogodi.
 
Ala će da nakrka jug Vojvodine laptaš na nuli, epicentar čini mi se tamo oko Starčeva, Omoljice i te strane Dunava naspram Grocke. Granica dobro snega dalje od Dunava ići će čini mi se- na zapad otprilike do Kuzmina, severozapadno do Čelareva ili Gajdobre, severno do Melenaca, te severoistočno tamo do pred Vršac.
Kakva je backa sa izgledima da zabeli?

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Ala će da nakrka jug Vojvodine laptaš na nuli, epicentar čini mi se tamo oko Starčeva, Omoljice i te strane Dunava naspram Grocke. Granica dobro snega dalje od Dunava ići će čini mi se- na zapad otprilike do Kuzmina, severozapadno do Čelareva ili Gajdobre, severno do Melenaca, te severoistočno tamo do pred Vršac.

Pošto je to glavnica padavina sve oko nule, lokalno gde to bude padalo npr na -0,2 biće mnogo više snega nego gde bude padalo na plus 0,2-0,3 što su već jako lokalne karakteristike što niko ne može precizno da pogodi.
Hajde Kimi ,pošalji ga 16 km severno od Melenaca. ;)
 
Od jutros 11 litara kiše do 13h,sada ukrupnjuju kapi, izgleda da će vrlo brzo preći u susnežicu...

Ja i dete se nadamo da će biti bar 20ak cm snega sutra za sneška 😁
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh