Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad bi neko mogao da sracuna koliko je vrijednosti hrane ili kilograma donio cifra bi bila abnormalna . Kad bi se dio izdvojio za umanjenje klimatskih promjena . Ako su u pitanju klimatske promjene ? Meni se cini da jesu ,al treba neko da kaze kome je to posao
Sve je rekao Milutin Milanković kome je to bio posao a gluposti što danas slušamo od Al Gora do Grete Tunberg su samo u cilju dodatnog porobljavanja ekonomija trećeg svijeta.
 
Kakva promena, od kad je naleteo prvi oblak u petak popodne i doneo padavine i "ladovinu", iste su nastavile u talasima do danas gotovo bez Sunca (samo malo sada popodne), svo vreme je bilo mahom oblačno. Čini mi se u trenu je nestao onaj žuti, suvi, spaljeni krajolik.

Prijaće i ovih 4-5 dana u nastavku sa prijatnom T i svežim noćima sa rosom.

Ciklonu svaka čast, pravi dar s neba u ovo doba godine.

Idemo dalje narode, takvi smo, da izvučemo to što se izvući može od ove godine...pa u tom kontekstu bi itekkao dobrodošlo da se i ostvari ovo što se daje iza nedelju dana, da se tu neki frontuljak rubno opet približi uz uslove za razvoje i padavine uz blagi pad T.
 
Nadamo se jos jednom ciklonu,ili bar cikloncicu,ne mora po 100 lit da pada,ali nekih 20-30 da padne bi bilo lepo kroz nekih desetak dana.Mi smo dobili oko 80-90lit mislim iz ovih padavina,tako sam cuo,ali i neke dalje delove atara kao nije svaka kisa pogodila....negde je bilo i slabijeg grada,a naravno kao i ostali,imamo malo oborenih kukuruza,i nesto malo suncokreta,nije strasno.
 
Ja se iskreno nisam nadao ovolikim padavinama. Ovo nam je spasilo sezonu, ali bi neke padavine u prvoj dekadi avgusta savrseno odgovarale ponajpre zbog soje.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh