Vremenske prilike u 2020-oj godini

Kod nas u dvoristu 10 litara natapace. Bar nemora da se basta zaliva. Malo.se.produzava agonija psenici a nadam se.da ce biti jos nesto. Jedva je probila, padala do uvece.
 
Laufer to je vrlo relativno. Mi smo pod rafinerijom, nije uvek sve tako jednostavno sa padavinama. A i Dunav blizu, pa cesto i on odnese padavine kada je sušno.
 
Ih Maticu, znamo mi razloge. Al ne smemo da kazemo. Nego eto, kukamo jedni drugima, molimo Boga da padne kisa, bar da agoniju produzi.
 
Laufer to je vrlo relativno. Mi smo pod rafinerijom, nije uvek sve tako jednostavno sa padavinama. A i Dunav blizu, pa cesto i on odnese padavine kada je sušno.

Naravno da nije jednostavno sa padavinama, ali baš bih voleo da vidim neku zbirnu godišnju količinu padavina po regionima. Kladim se da bi tu južni Banat mnogo bolje stojao od npr. centralne Bačke.
 
Naravno da nije jednostavno sa padavinama, ali baš bih voleo da vidim neku zbirnu godišnju količinu padavina po regionima. Kladim se da bi tu južni Banat mnogo bolje stojao od npr. centralne Bačke.
Svega ima, i sa jedne i sa druge strane. Malo se uzmu samo oni najbolji prinosi, ispod proseka se ćuti. Postoje i atari u Banatu sa ritskom zemljom teška za obradu a izdržava sušu. Oru je traktori 40 do 50 ks po plužnom telu, potrošnja po kj kao u Bačkoj po ha, i umeju dobro da rode u prosečnoj ili sušnoj godini. A u vršidbi kukuruz sa 18% vlage se vrše, ne spadne na 16. Da ponovim, često Dunav i rafinerija padavine odvuku u danima kada kiša obilazi kao oko Kragujevca.
 
Nazad
Vrh