Vremenske prilike u 2020-oj godini

Pada pada,kad bi sastavila celu noc bilo bi do jaja

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nisam ni znao da je Rumunija jos u Srbiji! Znam samo da istorija kaze da je nekad Banat bio samo Rumunski!
@laufer
Sta ti znaci "Pa"? Ne nalazis slova na tastaturi ili nesto drugo.
I to sto se tice kuknjave isto par Sremaca tako tumace?
J Banat nije pojam od 10 km2 nego je nesto mnogo vece, tako da za tvoju informaciju prosle god. u Vrscu u Avgustu i Septembru mestu u par navrata je bilo kise dok na nekih 25 km vazdusne linije kod mene nije bilo nj kapi.
 
1981-2010. Srednja godišnja količina padavina (30-godišnji uzorak)

20200502-234305.png
 
@North ARMY Na tvoje pitanje,mi smo dobili danas nesto jacu rosu,nema prasine sad barem,evo skacem od srece.Za psenice se ne brinem one su otpisane,nego pitanje je jel ce biti presevanja suncokreta zbog losijeg nicanja.Sve u svemu odlicna godina,ne moze biti bolja,a evo ovde na forumu se vec skoro pa kuka kako ima previse padavina kod nekih,sve im pliva,di ce sa tolkom kisom jbt....Sta ti je sreca haha,jeb... svu pamet ovog sveta,potpuno nebitno.Dobro,plivace i kod nas verovatno,za nekih mesec dana mozda skupimo kolicinu padavina dovoljnu od marta meseca da zamislimo da nam plivaju dvorista i kanali puni vode.
 
Sreda i cetvrtak deluju potencijalno za nove padavine,valjda ce pasti nesto i kod vas gde nije padala. Dosta neravnomerne kise,iz slojaste oblacnosti natapaca,ali opet nije svugde bilo,pljuskovi kako gde zakaci kisa,negde pada,negde ne pada. Zime nije bilo kako treba,prolece isto varljivo i kilavo,valjda ce da krene na bolje...
 
Do sad padala

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
I posle pola sata krenula ponovo
 
Poslednja izmena:
Kod mene u dvoristu kisomer pokazuje 9-10 litara, u noci izmedju srede i cetvrtka 3 lit...sto se tice psenice,agonija se nastavlja...
 
Meni interesantno da u svakoj temi se može naći goriva za 'loženje'. Ali tako je kad nema mogućnosti da se izađe i radi...
Dobro je što je pala kiša. Nije dobro što je pojačao vetar pa će isušiti dobar deo vlage. Još uvek smo u debelem minusu jer su prethodne dve zime bile suve a ni kiše nije bilo dovoljno. Čestita kiša nije pala od Svetog Ilije Gromovnika...
Info iz Istre... tamo je pao grad i uništio sve što ima list... preživeo je samo krompir jer nije iznikao...

druarski pozdrav
 
Poslednju kišu sam dobio 9 Marta 11,5l!!
Pre neki dan 2,5l i tek sinoć jedna lepa natapajuća kiša 20,5l.
 
Kod mene u kišomeru juče 12 litara. Trebalo bi mnogo mnogo više ali fala joj i ovako do neba.
 
17lit nije lose ali bi trebala barem 3 x toliko. Nadamo se i u sledecem izvlacenju da dobijemo barem toliko.
2357cd8b67d55a98453aa383e52b217c.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh