Vremenske prilike u 2020-oj godini

Za sat vremena 30 lit sa malo leda u početku,kasnije se nakupilo još 5 lit jesenje,mislim da je dovoljno za naredne 2 nedelje da malo špartamo...
 
Na salašu prema Sirigu preko 30 litara, nismo ispraznili kišomer od prošlog puta, rekao bih 35. Kući u selu u dvorištu 27 litara. Rodjak u centru sela izmerio 11 litara, a u Kisaču ni kapi.
 
Kao sto rekoh haha,kad drugima krene da dosadjuje kisa,pasce i kod nas onda,i pala je,16 litara,za sad najveca kolicina kise odjednom od verovatno i marta meseca.Spas za kukuruze i soju za neko vreme,dosta kukuruza je pocelo poprimati pocetni izgled kaktusa....
 
Ima za Kikindu na grafikonu ispod. U zadnjih 30 dana 25l u 19 kisnih dana. Sama jedan dan bila jaca i to 5l. Ostalo kako padne tako vetar izduva.
Da ga **greška.Il sam ja ćorav,vidim na jednom mestu samo Kikindu ispod Zrenjanina bez podatka o količini ali u svakom slučaju smo sigurno među rekorderima.
 
To sam i napisao negde gore, ali u 19 dana. U jednom danu bilo naj vise 5l ostalo vetar u roku od sat vremena osusi.
 
Nazad
Vrh