Vremenske prilike u 2020-oj godini

I ovde preživeh pravu provalu oblaka !!!!!! Direkt u ataru sam, "ćutim" u kabini traktora i ne mrdam s uši !!!!! Palo je barem 15 tak litara u 10 minuta !!!! Sa malo "hleda".....Fala Bogu već jedared !!!!!
 
Kod mene juče još 8 l nakupilo. Izgleda da sam bio na rubu oblaka koji je išao od Valjeva pa preko Lazarevca ka Beogradu. Sreća da nije bilo leda. Sad bi valjalo malo suvih dana ali da ne krene odmah da prži. Ali mislim da sve do 20-22 juna će biti ovako. Treba lepog vremena da se može ječam i žito uraditi. Eh kad bi sad bilo lepo sve do Petrovdana pa onda neka ponovo pada. Naravno da su ovo samo želje. Valjda će i biti tako.
 
Mali pljusak se pretvorio u ozbiljnu kišu! Čujem da je na krivini prema Sirigu još pre 15 minuta bilo 26l, a tamo još uvek pada punim intezitetom. Oblak se raširio i severno od kanala gde je glavnina našeg atara.
 
Poslednja izmena:
Код нас пада већ 10 минута само сипа, иду потоци улицом, почео је и ситан град са кишом али је престао . Сад само киша пљушти
 
Kod nas je stala kiša, kišomeri pokazuju 10 litara. Činilo mi se da će biti veća količina, ali ipak nije. Neki delovi atara (deo južno od kanala prema Sirigu) su dobili znatno veće količine.
 
I kod nas konačno prokinulo. Za sat vremena 14 litara (konačno dvocifren broj). Prvo je krenuo suv led bez kiše jedno 3-4 minuta veličine graška ali ništa strašno... Još uvek pada... Biće video malo kasnije...
 
Stala kiša....
Moj kišomer ne mere izmjerit litražu pošto je "baždaren" na maksimum 35 litara !!!!
A on skoro da prelije...
Cenim da je palo oko 40-45 litara...
Kukuruz mi je malo "izfronclan" od leda, ali, ništa strašno....
Kanali i jaruge po bašti i njivi, jer mi je sve nekako na bregu (u ravnome Sremu), dok u doljači na njivi stoji jezero...
Otiću sutra da vidim, ali mislim da će to do sutra sve žedna zemlja da proguta, ovo je prva JAČA kiša, a da nije par litara....
Evo tog oblaka što mi je pravio Hirošimu i Nagasaki...

 
U Beogradu (na Zvezdari) bio pljusak par minuta i sad stade. Ne znam kako je juče prošlo Dolovo, Mramorak, Ban. Novo Selo.?
 
Nazad
Vrh