Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bas sam sejao na jednoj parceli a oblak ka Tomasevcu,Crepaji,tako taj deo otprilike,sve crno kao mrak.Izgledalo je kao da ce pasti 100 litara tamo.Inace kod nas je jedan manji deo ka Secnju dobio kratkotrajni pljusak,ali toliko da se moglo odma sejati :p.
 
Ja vise neznam sta se desava ali mi nedobismo skoro ni kapi vec dva meseca. Psenica se pocela susiti i sutra krecem sa zalivom ako mislim ista imati
 
Pocela da prska danas oko 18h ali je izuzetno jak olujni vetar oterao negse drugde. Kaze mi drugar koji 5km severnije od mene pao malo jaci pljusak nakratko lepilo mu na tockove pa prestao da seje.
 
Kod mene ni kapi. Sejao ceo dan. Ali vetar, jebo ga ko ga izmisli, ne možeš ući u traktor od vrata, ili možeš ući ali ne možeš posle da vrata zatvoriš ako ih otvoriš kontra... Odneo mi kačket na pola duži, crko sam dok sam ga stigao...
 
Mene je danas izmedju Crepaje I Sefkerina oterala kisa sa njive, nismo uspeli da posejemo celu njivu do kraja, ali neka, bice dana, sto kaze moj otac, moze da se seje i do Djurdjevdana, kise uvek treba.
 
Kod nas nista, suplje. Izgleda da nas ove godine zaobilazi u sirokom luku. Sad su ukinuli ono sto je trebalo pasti za vikend. Izgleda da cemo morati cekati neka druga vremena.
 
Pa od ovoga juče se znali da će biti kako ko pokupi :osmeh: Nije to ono što se čeka

Situacija na kartama je na prvi pogled odlična, i na drugi pogled jeste, ali za brdovito planinski deo zemlje južnije od Save.

Jer, imamo intenzivan promet ciklona severno od nas, ali u svoj toj dinamici nijedan ne uspeva da oformi svoj sekundarni centar negde u našem Jadranu, već se to sve ostaje na frontovima..

Kako dominiraju neka strujanja sa severozapada, padavine se non stop zabijaju na prve orografske prepreke na koje naiđu nakon ravnice (posebno na navetrene Dinaride)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh