Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi juce popodne dobili kisicu misleci ''eto pala samo toliko da nas razjuri sa setve'' kad ono prc, jutros otisao na setvu oko 8h lepilo na tockove do 10h nikad da se prosusi, spojena vlaga kvalitetno.
 
Upravo kod nas u prosloj dekadi palo oko 20L/m2 sto je Ok , juce nista
Sada cekamo jos kao i svi drugi, ali zabrinjavaju opet prizemni mrazici u petak, subotu, i od ponedeljka na dalje
Od -2 do -4C u najavi ujutro.
Vockice (jabuke) su najvise u stresu, otvaraju se protiv gradne mreze, ko ima...
Sutra se vanredno prska aminokiselinama, hormonima i folijarno djubrivima, da se koliko toliko spasu vocke.
Sledi nam horor film, ko prezivi pricace.
 
Daleko je četvrtak... plava boja je minus.


73ng3r.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam u Nemackoj vec neko vreme,mraz su najavljivali za jutros,pa su pomerili za sledecu sredu ,navodno - 3,ce da bude.Takodje vec nekoliko dana najavljuju kisu,koje takodje nema.Samo su za vetar pogodili.Posto najavljuju svakodnevno vetar ne verujem da ce biti neke kise ni ovde ,a ni kod kuce.
 
...........

- - - - - - - - - -

Upravo kod nas u prosloj dekadi palo oko 20L/m2 sto je Ok , juce nista
Sada cekamo jos kao i svi drugi, ali zabrinjavaju opet prizemni mrazici u petak, subotu, i od ponedeljka na dalje
Od -2 do -4C u najavi ujutro.
Vockice (jabuke) su najvise u stresu, otvaraju se protiv gradne mreze, ko ima...
Sutra se vanredno prska aminokiselinama, hormonima i folijarno djubrivima, da se koliko toliko spasu vocke.
Sledi nam horor film, ko prezivi pricace.[/QUOTE Па где баш сутра да прскаш пријатељу?!!!
 
Da evo zavrsio sam, danas, bas zbog Velikog Petka sutra, neko ce prskati i u subotu.
Danas takodje toplo , i juce je bilo toplo, ujutro oko 03 do 06h po PIS meteoroploskoj stanici
bio MINUS 4 sata trajao od -1.1C do -1.5C. oko 5h ujutro.
kako da te prskas. ?
Sutna na Veliki petak samo orosavaci dolaze u obzir. Ali to nema niko, osim PIK Juzni Banat.
 
Ja sam u Nemackoj vec neko vreme,mraz su najavljivali za jutros,pa su pomerili za sledecu sredu ,navodno - 3,ce da bude.Takodje vec nekoliko dana najavljuju kisu,koje takodje nema.Samo su za vetar pogodili.Posto najavljuju svakodnevno vetar ne verujem da ce biti neke kise ni ovde ,a ni kod kuce.
U kom delu nemacke si.Prekjuce je u Wesfaliji bio dobar minus.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh