Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Palo u Zr 10l danas i sinoc

Nada poslednja umire.
 
I posle luđačkog severca u Zrenjaninu tokom dana, čim pade mrak vetar stade i T evo već na 2,5C.:osmeh:

Sutra opet lokalni, slabiji konvektivni razvoji, te pojava pljuskova kiše, krupe, grada, ma svega živog. Na planinama iznad 1000m sneg.

Naravno, i vetar će se vratiti, kao po dogovoru.
 
Đađo, baš me čudi da je izostala bilo kakva akcija u samoj kotlini..

SUtra bi moralo biti bolje... elem, sutra ćemo imati dosta orografski vezane padavine.

Dakle, u jakoj struji severnih pravaca oblaci će se uglavnom otvarati u brdovito-planinskom delu zemlje.

Duvaće jak vetar, posebno u Vojvodini.
Bilo je upravo ovako danas.
Kod mene se doduše nije nakupila neka velika količina kiše, ali ne treba biti nezadovoljan.
Večeras se oseća prilično zahlađenje i pad temperature.
T=5°C
 
Kimi kakva je situacija za padavine ovih dana kod mene u Obrenovcu? Pre pola sata je padala u Beogradu ali ništa značajno. Samo prošao jedan manji pljusak. Hvala na info
 
Dnevna temperatura 9 stepeni.Vetar je ulakšao u odnosu na jučerašnji dan.Napolju hladno kao u betonskom svinjcu.
 
Taman hteo u polje da nastavim setvu a ono kratkotrajna kisa nekih 10 minuta pokvari sve, nit pada nit se moze ici u polje.
 
Danas u 3 navrata bio solidan pljusak, juce mislim da smo dobili vise od 10 litara. Svakako bi trebalo vise kise ali kako je krenulo pre 2-3 dana svugde kisa ovde nista, ne treba se zaliti.
Citam neki tekst o manjku padavina za useve trenutno i kazu imali smo blagu zimu. U kojoj li drzavi oni zive kad je bas bilo dosta hladno ove zime ima li smo sigurno skoro ceo jedan mesec ledene dane. A nocne mrazeve skoro od pocetka decembra do kraja februara. Da li treba da imamo temperature i sneg kao u polarnom krugu da bi se reklo da je bila malo ostrija zima :osmeh:
 
Danas ceo dan vetar i kišica dok sam sejao,taman da mi zabrlja stakla na traktoru,sad kad sam došao kući prestala i kišica :zli:
 
A kod nas barut, pregoreli !
Kimi kakva nam je sudbina ovog meseca ?

Dragi moj Paore, mislim da nema razloga za veliku brigu.

Ide novi front u utorak,a iza njega tamo baš za uskrs je izvesna još jedna promena.

Jedini problem koji ja uočavam je izostanak prave ciklonske aktivnosti severozapadnije, u Đenovi, gde nama danima stiže vlažan vazduh u jugozapadnoj struji. To je za Vojvodinu, posebno njen sever, te dalje u Mađarsku neophodna stvar.

Ovako ovi frontovi, brzi sa SZ konstatno favorizuju Šumadiju.
 
Dragi moj Paore, mislim da nema razloga za veliku brigu.

Ide novi front u utorak,a iza njega tamo baš za uskrs je izvesna još jedna promena.

Jedini problem koji ja uočavam je izostanak prave ciklonske aktivnosti severozapadnije, u Đenovi, gde nama danima stiže vlažan vazduh u jugozapadnoj struji. To je za Vojvodinu, posebno njen sever, te dalje u Mađarsku neophodna stvar.

Ovako ovi frontovi, brzi sa SZ konstatno favorizuju Šumadiju.
Previse si ti Kimi derane optimistican.
Ovde kod nas,ako u skoriji vreme ne padne kisa,mi smo zetvu uradili.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh