Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod mene jutros -3, sve zabelelo od mraza bilo do 10h dok nije probilo sunce kroz oblake :) Trenutno u plusu 1, ali mraz i dalje beli po travi iza kuce i u seni...
 
Jutros vrlo malo je bilo smrznuto. U sojištu blatuština, kako je na meter dubine ne znam
 
Ovde je jutros bilo -2, ceo dan tu oko 0 a nesto oko 11h je provejavala i po koja pahulja... Gledao sam neku prognozu za BG narednih par dana ocekuju ovako hladnjikavo i suvo, a od nedelje par dana i do +10...
 
Nocas -6 trenutno oko nule. Oblacno je vec danima malo odmaramo od onog pakla letos :osmeh: Mada nisam ljubitelj zime, prolece I jesen mi ostaju nekako omiljena godisnja doba.
 
Kanda od Zime nema ništa, jutrošnja,a trenutna temperatura +5 stepeni...
Jedino osećaj hladnoće dočarava pojačan severozapadni vetar...
Što je, po meni poražavajuće, nema Zime (lepog debelog minusa) čak ni u najavi...
 
Nece ni biti neke zime, mozda jos neka dva hladnija talasa i to je to. Proleće do maja ce biti dosta kisovito, a onda maj ispod proseka. Jun i jul nas mogu izvaditi jer se ocekuje povoljan raspored padavina i dosta manje temperature nego ove godine. Avgust se ocekuje dosta topliji, a jesen kisovita i dosta jaka zima sa puno snega.
Ovo je prognoza onog mog drugara, agronoma, sto radi kod nas u zadruzi. Njegova teorija je nekakvo ciklucno ponavljanje na svakih 28 godina. Do sad je bio po prilicno u pravu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh