Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto nam prilike da proverimo...zapamti ovaj post oa ce cemo videti za godinu dana...
 
Ja sam poceo da pišem 12 dana pre pravoslavnog božića prošle godine I delovalo je kao tačno,stim što nisam uspeo da rastumačim one velike minuse ,izgleda da su bile preslikane visoke temperature na leto..ove godine imam nameru da pisem celi dan I pa da vidim hoću li uspeti da budem bar približno tačan.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Kako se to radi, da li se belezi temp svakog sata ili? Ili se gledaju suncani dani, vetroviti, oblacni?
 
Sada sam saznao da se sve prati I zapisuje,ja sam prosle godine samo zapisivao zapazanja pre podne I posle podne a u sustini bi trebalo na svaki 3 do 4 sata da se zapise stanje,jedan dan jedan mesec.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Ma može da se prati i na svakih sat vremena samo treba da se zna kako koju pojavu protumačiti. Pitanje je da li veliki minus u tom danu znači veliki plus za taj mesec. Drugo jedan dan ima 24 sata a mesec ima 30 31 dan pa kako napraviti paralelu. I ja sam pratio prošle godine i dani koji su pokazivali mesece jun jul i avgust su bili klasični zimski - ujutru mraz pa popodne u plusu ali sijalo sunce bez oblaka i vetra pa su takvi bili i ti meseci bez kiše i ne mnogo žarki ali pošto nije bilo kiše eto nama suše. Partiću od sutra i zapisivati svaku promenu pa ćemo videti i izneću ovde pa kako ko bude hteo da tumači.
 
Nije mi jasno, za sutra prognoziraju kišu i košavu u isto vreme. A stalno metereolozi govore da dok duva košava nemože da pada kiša ili nisam nešto dobro razumeo ?
 
Da li uopste treba komentarisati ovo vreme koji je u najmanju ruku bolesno. Valjda sad svako moze biti meteorolog ako kao zna da cita modele koji i onako nicemu ne sluze, a jos ni ne rade. Sad kao svi citaju modele pa onda kao nesto prognoziraju, pa kao se iznenade kad model sve sto su do pre nekoliko sati predvidjali preokrenu za 180'.
Ja mislim da vise ni vrapci ne veruju u te modele i da su oni daleko nepouzdaniji nego neki, da ih nazovem, babski modeli iz naroda.
 
Nemoj tako. Lepo su rekli da ce sutra da pada kisa,bude suncano,provejava sneg,uz temperature od 15 c ,bude mirno bez vetra sa udarima kosave.
 
Kako izgleda i sledeća će godina biti sušna. I ova kao i prošla zima će proći bez padavina. Dakle nedostatak ( deficit) vlage u zemljištu se nastavlja. A onda će tamo u junu, julu i avgustu temp od 30-32 C biti dovoljne da se sve osuši i prinosi budu gori nego ove godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh