Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kisa i kod nas, ali na zalost sve nekako kilavo. Treba nam jos 200 litara pre početka sezone da bi imali cemu da se nadamo na leto.
 
Samo kad je ona provalila do leta ima dana vise neg kobasica ,napadace.A iako to deluje smesno kad bi palo 3 puta po 50l burne kise nase dolje bi plivale bolje je sto polako pada
 
kod mene je presusio prvi put u 2oo godina,u junu sam jos vadio vodu u prskalicu a od onda je potpuno suv
 
Kod nas juče i danas vetar južni i toplo pretoplo za ovo doba godine. Prosle god u ovo vreme bilo oko 0 stepeni...
 
Spustila se neka magluština, pada i sitna "sipeća" kiša, temperatura 6, vreme ubilo se za spavanje...
A umesto toga, prelistava se POLJOINFO Forum!!!
 
Pratim onaj forum o meteorologiji pa se svaki put nasmejem kad sa ogromnim entuzijazmom komentarisu "modele" i svaki put bude isto. Isprva se najave prave padavine, a onda kako sati prolaze isto tako i padavine prolaze. Sve se nekako izjalovi gotovo uvek po istom scenariju.
 
Osvanulo umereno oblačno jutro, prijatnih 7 stepeni, prognoza kaže maksimum 14....
Ne valja,14 Decembar a tolika temperatura, ko da je 14 Mart....
Spremio sam led u plastičnim flašama,da ih ubacim danas kad budem "okretao", u plastiku sa salamurom,pa šta mi Bog då...
 
Slazem se sa Paorom. Ima na tom forumu veoma stručnih ljudi, ali modeli koje prate su cesto potpuno netačni
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh