Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo nocas kise a poprilicno je oblacno pa postoji mogucnost i nesto kise danas da padne
 
Nisam ništa pitao, prosto vidim da kod mene sutra nema šanse za padavinama. Hvala za trud u svakom slučaju.

EDIT:
Sad sam se setio, pitao sam još pre nekoliko dana u vezi sa vetrom. Već sam zaboravio, pa toliko o tvojoj ažurnosti Kimi ... :spavam:... Šalim se naravno ... :osmeh: ...
Vetar je u mom kraju poslednjih nekoliko godina toliko učestala i kontinuinirana pojava, da već postaje gotovo pa svakodnevnica. Ovde u gradu to i nije toliko strašno, ušuškani smo u dolini i nema udara, ali u selu na imanju koje je na 900 metara visine, sve to već postaje nepodnošljivo.
Znam da ta nadmorska visina sama po sebi ima predispozicije za vetrove, ali počeo je duvati i "kad mu vreme nije", dve poslednje zime naprimer, veliki broj dana je bio u pitanju. Nekada pre, to je uglavnom u zimskom periodu u pitanju bio severac ili severoistočnjak, pogotovo kada su i padavine u pitanju, dok je to poslednjih godina obično jug ili jug sa primesom jugoistočnjaka i tada naravno padne onaj vlažni i teški sneg.
Duvao je i prošlog i ovog leta, veliki, veliki broj dana, što takođe nije bilo karakteristično, ili bar nije bilo toliko izraženo.
Za ovaj predeo karakteristični su oduvek bili jugoistočni, južni, ili jugozapadni vetrovi i to u periodu proleća (narodski zvani "razvigorac") i u toku jeseni (oktobar, opadanje lišća), sve ostalo veoma retko.
Još kada uzmem u obzir čistu južnu i delom jugozapadnu ekspoziciju terena na kojem se imanje nalazi, onda ti je jasno na kakvom se udaru nalazim. Veoma brzo isušuje zemlju, suši voće, lomi ga, neretko pravi i manje štete na objektima, itd ...
Evo ga, bije i danas ...
scared_new.gif
...
 
Poslednja izmena:
Evo i kod nas se smracilo da u kuci nemozes bez svjetla i kisa ljeva al neznam zasto ispaljuju rakete...evo vec su 6 komada ispalili
 
Ovde kako je gde zahvatio nocas oblak... Negde jutros bare po putu, a negde jedva par kapi... Videcemo kako ce biti poslepodne i veceras...
 
Stiglo i do BG-a... Isto jak vetar pa pljusak... Da opere ona sarene bolesnike sa ulica sto paradiraju danas!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh