Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vecita dilema kome verovati...na tv u kazu sutra neka kisa,sajtovi neki tek zs utorak neki bez kise..aj ti sad budi pametan..
 
Na serbianmeteo po GFS u najavi cak i neke supercelije (oluje) koje nam sad u ovom trenutku uopste nisu potrebne.
 
Biće biće dešavanja sutra, pre svega na severu zemlje. Da, ima uslova i za jake nepogode definitivno.

Ukupne padavine po GFS:

GFSOPIT06_42_18.png
 
Kako će proći Srbobran???Jel ko prošli put za 30 lit. manje???A sad za 10 manje a to je 0...:ppozdrav:
 
Kimi ja tebe postujem...veliki si strucnjak...al bi voleo da sad pogresis..nikako nam ne treba oluja posle onog tornada pocetkom meseca..
 
Pa, sudeci po kolicinama padavina koje su nam stalno prognozirane, imali smo utisak da zivimo u Bangladesu i to za vreme monsunskih kisa.
 
Kimi u kom delu dana na severu sutra nepogode? Jel se to prognozira za krajni sever ili ima šanse da dobaci i do nas? Imam još soje , ovo nam ne treba.
 
Na accuweather stoji do petka svaki dan kisa...?!

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Kris80

Biće nešto, al kao što i ti kažeš bez veće litraže.:osmeh:

Tomix

Kod nas ne bi trebalo, jer će da nam duva fen sa Kopaonika, a kada je on zastupljen gotovo pa nemoguće su padavine. Jedino predveče kad prestane, pa dune sa zapada, nas možda zakači rep padavinskog sistema ali jako su male šanse, modeli kažu da će proći severnije.

Savandj004

pa hajde po iskustvu sa ovakvim strujanjem, čisto jugozapadnim kakvo će sutra biti- najveću šansu dajem tromeđi tamo kod Apatina i Sombora, mada generalno čitav pojas Bačke uz sam Dunav je isto u igri.

Mixer- ja to ne vidim, ja kolko za sada pokazuju karte vidim na severu pljuskove u utorak u drugom delu dana, eventualno još u sredu ako nešto zaluta, posle stabilizacija.
 
Cuo sam se juce sa onim mojim drugarom, agronomom, onaj sto ima teoriju o ciklicnom ponavljanju na svakih 28 godina. Kaze da se ne nadamo nikakvoj kisi ove jeseni i zime, a tek ne na proleće. Kaze Maj bez kise, ali nesto povoljniji raspored padavina u junu i julu sa nizom temperaturom nego ovog leta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh