Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene u dvorištu 7 litara.
 
Negdje nece da pada a negdje i previse.
Na zemuniku je u ponedjeljak palo ekstremnih 323 milimetra kiše, a zanimljivo je da je upravo na današnji dan 1986. godine na istoj lokaciji zabilježena još veća količina kiše, čak 352 milimetara kiše po četvornom metru.

U samom gradu Zadru palo je 284 milimetra kiše što je uzrokovalo brojne probleme, piše portal Istramet.hr.

Oborine koje je donijela sredozemna ciklona obilnije su i od onih koje su zabilježile mjerne postaje na Floridi. Tako je u Jacksonvilleu je palo “tek” 218 milimetara kiše.
 
Kod mene nepunih 6l.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Šteta za ovu olujnu košavu na udare sutra, taman je mogla dobra kišurina da se prospe... baš je našla kada da se razduvava.

Ovako, pitanje je šta će i u kojoj meri preživeti do košavskog područja. Van košavsko područje, a pre svega jug i jugozapad bi mogli odlično da prođu. Zavisiće i od toga koliko će taj sistem frontalni sa mora biti jak.

Valjala bi dobra kiša, većina reka je blizu biološkog minimuma....

WRF:
prec03_042.png

1). Bio sam slobodan juče i pratio kretanja. Dešavalo se gotovo pa identično kao sa ovog modela. Slučajnost ili ne, ali su ga ovaj put uboli samo tako.
2). Primetio sam da je u poslednjih par godina tokom cele godine sve više i više vetrovith dana u mom kraju. Da li postoji neko objašnjenje, ili se prosto sve menja pa i to .?
 
Koliko sam razumeo ove sa meteo foruma malo kiše na krajnjem severu u nedelju. Malo hladnije i stabilno 10-15 dana.
 
Ne znam kako je kod vas bilo noćas, ali kod mene duvala neka vetrina, mislio sam da će krov da mi skine :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh