Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Друже из бање одакле ће да дођу ти облаци на југ ја гледам овај кишни аларм па немаш ни облачића над јадраном италијом црном гором албанијомови облаци над алпима оду увек на север беч и карпате чак и они истарске олује су отишле на словацкш и будим одакле ће ти доћи киша сватам да ће кошава да заустави облаке над нама али нема тих облака или овај кишни аларм ништа неваља на југозападу невиди се ништа ово мало је само у војводини воло би да нисам песимиста барем да се немора воће заливативоло би да је потвом али
 
Poslednja izmena od urednika:
Znaci po Kimijevoj prognozi mi opet ostajemo suvog ili delimicno suvog......
momosaric@
Sve vise sam ubedjen kao i ti da postoji neka cudna anomalija.
 
Ma ovde i kad daju to bude upola ili nas cak zaobidje , a Sabac koji je vazdusnom linijom nekih 12-13km redovno kisne.
 
U ceo Jun Jul i deo Avgusta do sad nije se prognozirala kisa za Juzni Banat. Od svega toga neocekivano smo dobili krajem Jula oko 35 l
Ovo je prvi put da za ovaj vremenski period se predvidja dobra kisa za nas a ujedno sto je jako zanimljivo da samo sada verujem da je to i ostvarljivo!
Srecno Banacani! A takodje i ostalima!
 
Sto se mene tice ne treba mi ni kapi do oktobra, za bilo sta je kasno, nek sazori ovaj suncokret kako treba. Kad ne bude trebala padace

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Znaci po Kimijevoj prognozi mi opet ostajemo suvog ili delimicno suvog......
momosaric@
Sve vise sam ubedjen kao i ti da postoji neka cudna anomalija.
Takozvani mikroklimati postoje i nisu retki a dokaz ti je komso moje selo radenkovic do tebe. Jos manje kise dobijamo od bilo koga u okolini a tako i veceras celih par kapi. Zato kod mene vec 5 meseci kisa jedino iz sistema zalivanja pada a ova teska belnjaca jedino donekle pomaze da voda neispari toliko brzo kao kod drugih tipova zemljista. Ali izgorelo je i ovde skoro sve za zadnjih par dana.Kad sam sejao kukuruze morao sam psenicu zaliti koliko je bilo suvo jos krajem aprila i pocela se susiti drasticno. Od tada samo dve kise solidne smo dobili a ta druga pre par dana bi
 
Znam da vas i Zasavicu led hoce kao lud ,a sto se kise tice vecina njiva mi je na tom potezu prema Radenkovicu pa istu muku mucimo.
 
I led nas izbegava sem potesa uz samu Zasavicu . Otac sto mi je pricao da otkad je isecena neka ogromna suma kod Sida da otada je se mnogo promenulo sto se tice padavina uopste u ovom delu . E sad kad je to bilo verovatno niko nezna jer to je po prici starih ljudi preneseno. Ali da sume i reke imaju uticaja to uvek jer ovde u spicu takoreci Drine i Save bas dolazi do cudnih strujanja vetrova i gledam koliko puta tacno kao da razdvoje oblake na dve strane a mi u sredini nedobijemo nista
 
I sto se mene tice samo neka nas obidje!
A evo i NA zna da je nama ovde vec previse dobro pa da se ne obogatimo previse naspram ostatka srbije!
Pa da, ali zato se on pomalo Tosa pravi, nas izvuce a kod njega kukuruzi skoro da nisu uopste podgoreli, ali o tome cuti koliko kise su imali do sad! Mozda ta agrotehnika je u pitanju ili ZP hibridi, ko ce ga znati!:osmeh:
 
Znaci banacani ce oped dobro da prodju kao i 2012. Kisa za soju kao Bogom dana. Kod nas po obicaju ove godine nista. Vise srece ce valjda biti sledece godine, ove nismo bili u tom koloseku.
 
Ove godine smo imali slicne vremenske prilike (da kazemo kise) kao i Juzni Banat. Jedino kad je okolina Vrsca (za oko "Szent Anna", t.j. krajem jula) dobila 25-30-35 litara kise, mi smo dobili 3 litara. Jeste da je "zakasnila" ta kisa, ali je ipak da "napuni seme" (da ostvari taj svoj ovogodisnji ocajan potencijal u tom trenutku) bila je dobrodosla ta kisa.
 
Nekom ce pomoci manje, a nekom više, ali definitivno će dobro doći. Nama bi za soju itekako značila, al jebeš ga sta je tu je. Nece nas ove godine baš nikako. Ove godine nije zglavno ni zagrmelo, a kamoli padalo. Nadamo se da će barem jesen i zima biti solidni, a za dalje ćemo videti.
 
Mooozda vise srece danas poslepodne.
17081218_1200.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh