Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas su kukuruzi, suncokreti, a i 90% soja završili, tako da ako i padne kiša, nema nikakve koristi za ove useve.
 
Mooozda vise srece danas poslepodne.
17081218_1200.gif
I pogledaj ti sad ovu kartu i rupu nad Macvom i ostani normalan .
 
Nisi mi odgovorio , a baš me zanima , bar ugrubo , na koji način model postavi tako neke male padavinske rupe ? Ličn mislim da orografija i reljef ima mnogo više uticaja nego što se uzima u obzir .


To ima dosta oko toga da se pise, a sa telefona sam i stvarno me mrzi sad dok ne podignem sistem na laptopu :osmeh:

Razlog sto ce generalno sada biti manje mnogo akcije po biH je iskljicivo zbog tajminga prolaska fronta, u ovim jutarnjim satima. Atmosfera se prilicno stabilizuje jer hladan vazduh pravi "klin" u prizemlju i remeti neophodan pravilan gradijent temperature sa visinom potreban za razvoje

Iz istog razloga i u Vojvodini, sem juga Banata valja ocekivati samo "blagu" kisu ili pljuskove, bez nevremena, jer je severac vec stigao u prizemni sloj.

Vrsac i okolina standardno ce dobro proci,dole sve ka Kovinu, Beloj Crkvi... vec sa strane ka Pancevu ce opadati, dalje ka zapadu od Bg-a sve manje, tako da ne verujem u neku obilniju kisu u Obrenovcu Mirban (preko20mm)
url]
 
Kimi a Sever kako on prolazi konkretno Južnabačka,tu će ko kanda biti najmanje?
 
25 stepeni, kakva razlika u odnosu na jucerasnjih 30 i kusur u ovo doba dana.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Znaci opet okolina bele crkve **greška a vrsac solidno, bem ti ciklone i sve ostalo.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Kolega kimi jedno pitanje koliko ima veze sa vremenom promene na suncu to jest erupcije i slolarne oluje /baklje i ostalo kako se vec to sve naziva nadam se da nije :off_topic:
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh