Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uh, pa od Srbobrana do Gunaroša ima dvadesetak km, ne znam ja napamet ceo atar i čija je koja njiva, znam da tamo ima zadruga zemlju i još par većih srbobranskih igrača ako misliš na velike parcele. Ja nemam zemlje u tom delu pa tamo nikad ne prolazim, ali koliko znam tamo niko ne zaliva. Ali taj deo bliže Gunarošu je bolje prolazio sa kišama od juna pa na ovamo (u prvom delu vegetacije je bilo obrnuto), mada ove godine stanje u uvratinama nije pokazatelj stvarnog stanja. Inače taj put od Srbobrana do gunaroša se zove Segedinac i trenutno je rupa do rupe. @Kris80 bolje poznaje taj deo atara pa možda on može da ti da odgovor čiji su njive. Moje njive su u delu atara prema Vrbasu...
Motorima smo isli iz Zmajeva za Milesevo pa smo zastali malo da se odmorimo i onda sam bolje video kukuruz,sa leve strane mislim da imaju ogled ili sta vec, As hibrida.Doduse ove godine smatram dobrim kukuruzom koji imaju klip bez obzira na velicinu,ovamo u nas kraj ima bas dosta jalovih,neke su ljudi vec istarupirali,tanjirali,a ja cekam nesto(neznam ni ja sta)mozda ove godine oni kukuruzi koji nemaju gore klip imaju dole u zemlji ko kikiriki.:sta::haha:
Inace za nas kraj od najavljenih 79,9litara ostalo msm 11 lit,a trenutno feniranje u p...m...
 
Bolje da gledaju u modele poput Klaudije Sifer,Kejt Mos i slicne,nego sto im oci ispadose po raznim gfs-ovima, ec-
ovima,vrf-ovovima i slicnim:haha:

Inace i danas ugodno vruce,ali za pustinjske uslove
 
Eno i oni ljudi na meteo forumu su slozni da od tih modela kao sto su GFS, EC i slicni nema nikakve vajde jer je to takvo samaranje sa prognozama od sjaja do ocaja. Jedan tamosnji clan je dobro i rekao da bi on kao ameter isto tako mogao da da prognozu da ce pasti negde i nesto. To je potpuno smesna meteorologija cak sta vise izgleda zaostalija naspram one iz proslog veka. Mi mesto da sad znam malte ne tacno kakvo i gde ce vreme biti mi sve manje i manje znamo i na ispada da sve vise nagadjamo bez veze.
 
Nategnuta situacija do muda.

MNogo stvari muci modele, pre svega to sto je sam visinski ciklon povrsinski odnosno prostorno veoma veoma mali.. kuda ce tacno proci u ovoj uzavrelou atmosferi, kako ce to sve da odreaguje, hoce li biti klina u prizemlju da remeti razvoje itd.

Primera radi evo to sve ulazi u 48h, a za jedan Beograd padavine variraju od 1 pa do skoro 100mm.

FEar da duzan sam statistiku ali nisam jos zbrojao tacan broj dana, verovatno je za nijansu samo manji od 2015.
 
Nije to slucajno tako, stanje elementarne nepogode od suse svaku drzavu kosta! Bolje da modeli grese i prognozeri pojedu govna nego da se odresi kesa, tako da su sve znali i tehnologija je u njihovim rukama, a nase je da se cudimo kako se priblizava vikend i padavine nestaju :haha:
Sta mislite da su objavili pre 3-4 meseca da ce ovako biti, pa svi bi sedeli skrtenih ruku i cekali socijalu!!!
 
Opusteno,za onaj tamo vikend modeli najavljuju kisu i promenu vremena.
Nisu bas saglasni jer ih nesto muci:haha: ali usaglasice se za jedan vikend sigurno.
 
Samo se vi podsmevajte tako.
Bitno da vi sve znate, a da nikad nistaa pogledali niste niti hteli da naucite, ali opsuteno... sve znate.

Dakle u skladu sa time eto vam pa sami prognozirajte, kad ste vi prejebali sva covekova dostignuca godinama sticana... jer ipak je Nikola Tesla za vas jedna velik budala.
 
Nisi mi odgovorio , a baš me zanima , bar ugrubo , na koji način model postavi tako neke male padavinske rupe ? Ličn mislim da orografija i reljef ima mnogo više uticaja nego što se uzima u obzir .
 
Ih vec se sa Teslom uporedjujes:haha:

Ma tebi svaka cast,dobro citas te modele, i nisi ti kriv sto su oni neusaglaseni.
A realno, to ti je i struka,koliko sam skapirao, pa je valjda logicno da ih bolje razumes, nego mi obicni amateri.
I pored toga, imas dobru moc ubedjivanja,da sada kazes da pada kisa,pola foruma bi ti poverovalo.
Moj ti je savet da se oprobas u politici.

I nemoj sada da bezis sa foruma zbog nasih sarkasticnih komentara na ocigledno netacne prognoze,jer ce vrlo brzo masa krenuti po nama da pljuje sto smo se uopste drznuli da napisemo bilo sta o modelima i problemima sa kojima se oni susrecu.
Ako treba ja cu izbrisati svoje komentare,da ti ne bi udarali na sujetu.
 
Ajde bre Kimi mani se takvih komentara ima nas na forumu dosta koji samo cekamo sta ti pises. Zato pusti komentare reci nam nesto konkretno sta ti smatras i sta ti ocekujes pa kakvo god ono bilo dal lepo ili ruzno ni ti a ni ja nemoze to promenuti a ni uticati, zato ti kao skolovan u ovom fahu napisi sledecu situaciju. Pozdrav od mene :ppozdrav:
 
Kimi sto to tako primas k srcu. Ljudima je dosta vreline, nervozni su i razdrazljivi. Vec prvom vecom kisom svi ce se "normalizovati" :ppozdrav:
Tebe nema niko ni najmanje pravo da osudjuje za bilo kakve vremenske uslove. Sto se mene tice ti ces i dalje biti jedan od najboljih prognosticara na meteo forumu i sire. Jasno je meni da ti nisi carobnjak i da ne mozes da predvidis da li ce kisa bas pasti kod mene u Tovarisevu, ali su tvoje prognoze vremena dosta realne i vise kao objasnjenje i shavacanje vremenskih pojava nego kao direktna prognoza. Iskreno ti si dosta tacan i do sad si dao sa ogromnom preciznoscu izglede vremena koji nas ocekuje u neko dogledno vreme.
To sto se mozda ne slazemo oko nekih stvari to je nije razlog da ne postujemo misljenje drugog. Svako ima pravo da shvati vremenske prilike na ovaj, ili onaj nacin, ali nema pravo da bude ljut na nekog ko drugacije pojmi odredjene stvari. Bilo kako bilo i u buduce cemo pratiti meteo forum i tamo dolaziti do zakljucka kakvi nas vremenski uslovi ocekuku.
 
Moja komsinica Mileva i njena gatalinka u tegli su bile 100 puta pouzdanije u prognozi nego ovi modeli.
Bile su precizne bar dva dane unpred ,gatalinka na grancicu i eto kise prekosutra.
Ima i u Badovincima jedan kazu upeklo sunce da padnes u nesvest ,on ide ulicom i peva- eto sutra kise.
Ove godine se slabo oglasava......
 
Samo se vi podsmevajte tako.
Bitno da vi sve znate, a da nikad nistaa pogledali niste niti hteli da naucite, ali opsuteno... sve znate.

Dakle u skladu sa time eto vam pa sami prognozirajte, kad ste vi prejebali sva covekova dostignuca godinama sticana... jer ipak je Nikola Tesla za vas jedna velik budala.
E moj sine gde ti gubis živce , pa zar ne provaljujes da ovde neki sede pod klimom i lupaju post za postom a ocevi i dede im obradjuju zemlju a oni se potpisuju kao paori. Drž se ti knjige prijatelju i pusti da mlate i ne gubi vreme uzaludno
 
Poslednja izmena od urednika:
Hocu naravno...:osmeh:
A kolegu Kimija molim da se ne ljuti jer stvarno je previse nervoze u ljudima ,a ti numericki modeli stvarno brljaju od pukovnika do pokojnika.
Kod nas u ataru za 90% useva ne pomaze ni kad bi sad Dunav poteko oko nijh ,al da je bar malo da zahladi da na miru skidamo ovo sto je ostalo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh