Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema u Somboru kiše, pada u Apatinu i prigrevici.
Niko se ne seća prošle godine kad je 13og jula sombor potukao led pa veći deo somborskog atara nije imao ni zrno kukuruza (kod mene je bilo 200kg zrna po jutru). A ostali su brali rekorde...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Uhvatio me pljusak na putu Zmajevo-Kucura,vidim da je selo lepo pokislo(posle vecnosti).Mislim da je atar prema Vrbasu i sam grad izvisio...nadam se da gresim.
 
Kod mene sinoc bio dobar pljusak u trajanju od nekih 45 minuta sa strahovitom grmljavinom ...jutros udem u kukuruze i samo gornjih 3 centa vlazno a nogom razgrnes i dodes do suvoga...et...toliko je stiglo uhvatit vlage u tih 45 minuta
 
Poslednja izmena od urednika:
Чалма је добила фину кишу. Нисам поставио кишомер, јер нас је изненадила, док смо обављали грађевинске радове на складишту. По процени око 10так литара је пало у селу, атар већи део је добио кошу јер је иста стигла са северо-запада.
 
Evo kod mene sad pade jedan pljusak dobrih pola sata. Ne znam koliko je l palo ali je bas lepo. Uz padavine ovih zadnjih par dana bice malo popravljeno stanje. Mada je sve to malo. Sve ispod 50 l/m2 je slabo. Ali i ovo je bolje nego nista posto za sl nedelju opet najava vrelih dana. A kako kazu stari Sveti Ilija sece glavu kukuruzu
 
Pocela da pada sitna roulja i sad pojacava tempo ali opet vetar jbe znaci vise ni nepamtim dali je bilo dana bez vetra ili kise bez vetra,a sto je hladno majko mila valjalo bi potpaliti jednu vatricu!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh