Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Baš tako Petre, to je bila poenta spominjanja Splita- zato što je kolega odradio ovako lepi grafik za njih, pa sam zbog toga postavio. Napraviću i za Beograd neki dan kad budem imao vremena.

Nema potrebe za nervozom i čačkanjem, time postići ništa nećemo. :osmeh: Dobra kiša u celoj zemlji je i više nego potrebna i dobrodošla, tako da nadajmo da će sa ovim prodorom dobar deo zemlje lepo proći.

Coci, sve sam već rekao, nadamo se toj večeri i noći između subote i nedelje. Dobro je što se nova šansa, čini se još bolja ukazuje odmah početkom sledeće nedelje... sve je dobro dok nismo u onom režimu kolege mims-a "ako neće sad, onda sledeće nedelje, a ako ne one tamo sigurno".
 
Mi još možemo izdržati do početka sledeće nedelje,ako i ne bude kiše za vikend,mada bih voleo da bude.Kod nas se sve solidno drži,osim soje kojoj je u zavisnosti od roka setve poremećena oplodnja usled visokih temperatura,pa na nekim mestima nema ni pola mahuna.Srećom sam soju sveo na minimalne površine.
 
Baš tako Petre, to je bila poenta spominjanja Splita- zato što je kolega odradio ovako lepi grafik za njih, pa sam zbog toga postavio. Napraviću i za Beograd neki dan kad budem imao vremena.

Nema potrebe za nervozom i čačkanjem, time postići ništa nećemo. :osmeh: Dobra kiša u celoj zemlji je i više nego potrebna i dobrodošla, tako da nadajmo da će sa ovim prodorom dobar deo zemlje lepo proći.

Coci, sve sam već rekao, nadamo se toj večeri i noći između subote i nedelje. Dobro je što se nova šansa, čini se još bolja ukazuje odmah početkom sledeće nedelje... sve je dobro dok nismo u onom režimu kolege mims-a "ako neće sad, onda sledeće nedelje, a ako ne one tamo sigurno".
Stanje na terenu diktira nervozu:osmeh:docekacemo i nedelju pa i sredu, ali mi to lici kao kada bi iscrpljenom i izgubljenom u pustinji rekao..... Izdrzi, na 10km je mozda oaza:off_topic:
 
Таруп је наоштрен, само да се крене

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Tarup nemamo ,osim onog na adapteru.Moramo proći sa njim kroz kukuruz ,valjda će neko zrno ući u bunker.:osmeh:
 
Temp laganih 34,4 u ladovini.
Sutra i do vikenda ocekujem da ce se naterati i do 37.
Pustinja sta reci..
 
A kako je bilo lepo predhodnih dana, temp oko 25-27, ujutru rosa, a noc prijatna. Sad oped 6 dana pakleno pa 2 lepo pa oped pakleno.
 
Jeste kapetane ujutro bilo 14 stepeni moze se lepo raditi celi dan.
Ovakvo vreme kao sada samo se uvuci u kucu i gluvariti od 11 do 5 pola 6.
 
Deluje da je pakleno ali nije izdrzljivo je nije kao prosle nedelje sto je bilo em vruce em neki osecaj kao da nemas vazduha!
 
Pa čim je suvlje, tj. suša na tlu, vazduh u prizemlju sam po sebi postaje suvlji jer kad je suva zemlja nema šta da isparava/isplahuje iz nje.

Tajna dobre izdržljivosti u još daleko toplijim krajevima od nas (neko je spominjao Egipat) je u ekstremno suvom vazduhu (5-10% vlage)
 
Trenutno kod nas 33


5ozg5w.jpg
[/IMG]
 
Kod nas ima njiva vec da pada kisa svaki dan zakasnila je, i masu njih ima sto je ceka i misli da ce im pomoci ali mrka kapa. kukuruz izbacio resu a klipova jos nema , i da padne kisa oprasivanje je vec proslo a klipova nema da oplodi svilu. bice samo koruni

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Sedimo napolju u hladu i iz cista mira pojavi se vetar - vihor i podize nam najlon na plasteniku, a onu mrežu sto ide preko najlona, podigao jedno 50 metara u visinu. Ima deset plastenika u blizini, a samo moj ode :osmeh: E, svašta...
 
Da li ima neko za prodaju heder barem 8m sirine.Ja bi moj mogao da pozajmim ko ima conzula ili neki M66 i slicno.Reku da nemlatim dzabe gorivo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh