Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve se dogadja sa razlogom ili je blagoslov ili lekcija.Bitno da su nam deca zdrava ,ostalo je sve manje bitno.
 
Stace Bog ujutro pita sekretaricu "sta ima novo "? "Srbi mole i kukaju svaki dan treba im kisa " . Pa posalji im stotinjak litara .
A gdje su ti sto najvise kukaju ?
Eno ih u Grckoj.
Pa posalji im uzludice me stalno nesto traze.
Ziva istiina , ko je danas u Nikitiju zna sta je provala oblaka. Tast i tasta poslali snimak, a ne mogu da ga okacim da vide ljudi u Srbiji kako kisne Grcka od jutros.

Nada poslednja umire.
 
Ehhhh da nam je palo bar pola od ove kise iz Grcke. A i njima ne treba. Samo da im pokvari sezonu. A u Sartiju je bilo najgore. Voda do pola auta. Propast. I sad sam procitao da nas konzul dao izjavu da ce turisti dobiti potvrdu da je bila elementarna nepogoda da bi mogli da naplate stete od osiguravajucih kuca. Bas svasta ljudi pricaju. Ako nemaju kasko mogu s tim papirom da obrisu d....e. a kako bi nama legla takva kisa. Koliko je zemlja zedna sve bi upila i nikakvih negativnih stvari nebi bilo. Bas steta.
 
Za sledeći ponedeljak najavljuju zahladjenje i kisu. Takve su trenutno prognoze. Kimi bi to mnogo bolje objasnio.
 
Kiraj ma to je sprdacina, a ne prognoza. Toliko nepreciznosti u prognoziranju vise nije izuzetak vec je postalo pravilo. Ctam meteo forum, a verovatno i velika vecina Vas, kad tamo neki Gagi_bg pise o oluji, ciklonu, koja je pogodila Grcku i kako je palo 150 l vode. Veli on kako eto svi vi koji ste prizeljkivali da to padne kod nas vidite sta se desava tamo i jos pride citira nekog naseg turistu.
Pa jel ti dragi Gagi_bg (sa 5. sprata solitera) uopste znas koji je trenutni deficit vode severno od Bg, a verujem i juzno. 150 litara bi bilo popijeno kao od sale, ne bi ni primetili posle 3 dana da je padalo.
 
Kolega ipak moramo biti realni da nismo svi poljoprivrednici i ne razmišljaju svi kao poljoprivrednici. Eto i Kimi je skoro rekao da mu nije jasno zašto kukamo da vrućine nisu ekstremne i da se kukuruz ni u normalnim godinama ne "baškari" u julu na 25 stepeni , a kada se provozao kroz Vojvodinu tek tad je vidio razmjere suše . Jednostavno nisu ljudi upućeni u naše probleme a i zašto bi .
 
Nismo ni mi upuceni u probleme zdravstvenih i prosvetnih radnika pa oped nisam primetio takve stavove. Ako vec nesto ne znaju bolje da cute.
 
Po prognozi Borisa Koljčickog i magičnoj kugli Alana Čumaka,ja se nadam kiši izmedju 20. i 26.jula...aj zdravo:ppozdrav:
 
Eto ja sam upravo u Sartiju, i nije ovde bilo ništa kritično, jeste palo sigurno preko 150 lit, ali ovde nisu išle bujice, tako da nema neke štete, ali zato u Toroniju ima baš štete, jer je kod njih išla bujica kroz grad.
Da se nekako moglo taj pljusak poslati gore kod nas...
 
O susi se cuti kao da je drzavna tajna, ali zato Fiata puna usta.
Za desetak dana ako padne kisa izaci ce neki strucnjak iz vlade pa ce da objasni da je kisa pogodovala usevima kojima je falila vlaga i da ce rod kukuruza biti dovoljan za nase poterebe a i za izvoz. Znaci realna slika nece biti prikazana osim ako ne padne neka kisa i sve sagori.Mi nemamo nista od toga ako proglase elementarnu nepogodu, drzavi neodgovara da dodje do toga.Ko te pita dal si propao ili nisi, vazno je da je drzava pumpala fiat milionima evra samo da bi vlast ostala ista,sada kada vise nema oni se bune i samo o tome pricaju na tv.Ljudi na selu su ove godine naj..ali. Ako i sada promasi kisa bice gubitak od 100%.
 
Za desetak dana ako padne kisa izaci ce neki strucnjak iz vlade pa ce da objasni da je kisa pogodovala usevima kojima je falila vlaga i da ce rod kukuruza biti dovoljan za nase poterebe a i za izvoz. Znaci realna slika nece biti prikazana osim ako ne padne neka kisa i sve sagori.Mi nemamo nista od toga ako proglase elementarnu nepogodu, drzavi neodgovara da dodje do toga.Ko te pita dal si propao ili nisi, vazno je da je drzava pumpala fiat milionima evra samo da bi vlast ostala ista,sada kada vise nema oni se bune i samo o tome pricaju na tv.Ljudi na selu su ove godine naj..ali. Ako i sada promasi kisa bice gubitak od 100%.

Amin.........
 
Gledam ove najave i prognoze toliko je to nestabilno za Balkan narocito za nasu zemlju da je to strasno. Toliko nam to Sredozemlje donosi toplotu da je to strasno, kum mi je u Becu kaze kod njih je samo 7-8 dana od polovine juna bilo preko 30 stepeni. Ovi ostali dani od 25-30 i plus palo sigurno preko 40 litara kise u tom periodu.
Ove godine nas poljoprivrednike pogodilo sve osim kise. Zimus golomrazice i dugi period u minusu, mraz u aprilu i sad susa. Sta li nas tek ceka do Nove godine :sta:
Elementarnu nepogodu tj susu nece proglasiti cak i da ne padne nista do oktobra.

Kad se vec pominje Fiat, oni uposljavaju 3500 ljudi plus mozda jos neki kooperanti za delove koji se prave kod nas neka bude 10000 ljudi. A koliko ljudi u ovoj zemlji uposljava poljoprivreda ?? Generalno pola Srbije mozda i vise zivi direktno ili indirektno od poljoprivrede ali generalno sve vlasti u proslosti kao da su namerno radili protiv toga, da sto vise zivi od socijalne pomoci i penzije svojih roditelja ili familije u inostranstvu. :off_topic:
 
dscn3183.jpg

Rumunija, Karpati, juce oko podne 13c, u Vlaskoj nema suse, dok u Banatu I kod njih ne izgledaju lepo kukuruzi
 
Na kraju je plitak ciklon, umesto kod nas u Jadranu, pa na severu Rumunije, završio upravo centrom blizu "prstenova" na severu Grčke, tj. u Egejskom moru.

Stvarno je prilično retko da se tu (u toj oblasti) u ovo doba godine desi ciklogeneza, verovatno jednom u 10-15 godina... kako je došla na usijano tlo, veoma toplo more i na pregršt prisutne vodene pare u atmosferi, nije ni čudo što je lokalno bilo jako jako "veselo".

To između petka/subote i (posebno) subote/nedelje nije greška. Postoji izvestan dotok vlage sa druge strane Alpa u ovoj uzavreloj atmosferi iznad nas. To se pre svega odnosno kao što spomenuh na noć između subote i nedelje.

Miriše na nekakav oformljeni sistem u Slavoniji/severu BiH, koji bi u zapadnoj/severozapadnoj struji nastavio dalje ka istoku, održavajući se dugo u životu jer postoji i neophodno smicanje u atmosferi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh