Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20 litara bi bila premija što se mene tice.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kod nas jak pljusak sa jakim severnim vetrom bilo i leda kukuruz stradao... Da li ce biti nesto od njega
2drcbv9.jpg
 
Da je pao ranije nebi bilo neke štete ali ovako ? Aj da pretpostavim jer sam imao jednom ovakvu situaciju : umanjenje prinosa od leda jedno 40% , ali povećanje od padavine oko 10-20% pa računaj da ti je štata jedno 20-30%.
 
Cujem u selu da su javili ovome sto ispaljuje protivgradne rakete da bude spreman... Valjda nece jos i led da nas sjebe...
 
Danas u garazi u hladu rasturali plug, ono je oko 1sata postalo nenormalno toplo. I prekinuli do ponedeljka rasklapanje pluga.

Nada poslednja umire.
 
Poludeli meteorolozi skroz, da li od vrucine ili od straha da ce se smrznuti za par sati?!
Ko to zna?! Ali definitivno nije im dobro!
c1076275830c85d451d5fb75b0b77d79.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikom nije kao u Banatu, kada je ovako prisutna košava tokom noći. Vršac imao ludo toplu noć, kao i Zrenjanin. U Vršcu zbog ekefkta vršačkog brega temperatura nije padala ispod 25 stepeni !

Naspram 14,15 stepeni koliko je u većini nižih predela u centralnoj/južnoj Srbiji, to je velika razlika.. a prijatna noć/jutro dosta znači u podnošenju ovih visokih temperatura.

Takođe i ova jutarnja rosa koje ovde kod mene na platou bliže Moravi ima baš pripomaže da pejzaž ne požuti... već brda ka Goču koja su toplija, te imaju blagi vetar noću su više isušena, odnosno ožutela.

Elem, razvoj u Bosni se drži zasad isključivo orografije, tj. planina. Takođe, i strujanje je jako slabo, tek uveče/noću valja računati da se oblaci pokrenu u nekoj zapadnoj struji, tada bi se i razvoj izmestio na niže terene.

Peet, to je prezub u računaru, jer je to automatski produkt prognoze. Dakle nešto je u sistemu "zatajilo", odnosno u komandi programa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh