Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Biće biće nešto u to nema sumnje. Sam razvoj se daje za večernje/noćne sate iz razloga vreline tokom dana u subotu (lokalno do 37,38 stepeni) pa se zato čekaju malo kasniji sati.

Dobra vest je da je nekakva promena vremena sve izglednija i za početak sledeće sedmice, ostaje da se vidi u koliko ozbiljnoj formi i na koliko dana. Naravno, uz pad temperature.
 
Daj boze nek padne samo da se popravi stanje ovih jadnih useva... sto kaze moj komsija,,bolje biti ranjen nego mrtav" :ppozdrav:
 
Ja sam vise popizdeo.
Koliko para ode na gorivo.Koliko ne prespavanih noci....
Od.marta meseca turiram organizam.Sve se bojim "a sta ako ovako ude i ceo avgust i septembar???".
 
Tesko je novce u poljoprivredi zaraditi kad kise nema na vidiku a nafta skupa u pm.Sto najgore nema ni one lopovske za kupiti...
Po kartama i prognozama ima nade za promenu vremena.
Podrzavam Kimija on nas retko kad obmane....
 
Ja sam vise popizdeo.
Koliko para ode na gorivo.Koliko ne prespavanih noci....
Od.marta meseca turiram organizam.Sve se bojim "a sta ako ovako ude i ceo avgust i septembar???".
Sacekaces septembar,i sa osmehom naplatiti muku,jeste tesko,ali vredi,a ta kukanja da je skuplja nafta od povecanja prinosa su smesna,samo napred.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Baš zaguljena godina, to nema šta.

Nisam čak ni ja bio toliko svestan stepena suše, dok ne odoh ono zadnji put u Zrenjanin. Stvarno je teško za posmatrati sve ono, spržena trava, spaljeni kukuruz... da se ona suvara pobedi zaista treba 100-ak litara ko iz topa.

Evo jednog grafa padavina (kroz istoriju) za Split,a u vezi sa ovim požarima koji tamo vladaju. Kao što vidimo, postoji ponekad neverovatno kolebanje od godine do godine:

Posebno obratite pažnju da su dva najkišnija jula zabeležena upravo u zadnjih 5,6 godina. Takođe, vide se godine sa izrazitom sušom i u dalekim godinama (npr. 1962.)

splitjulskepadavine1985s0k.jpg
 
Ko kaze da ne treba da pokisne i juzna polovina. Jel ti mislis da sam ja od onih "da komsiji crkne krava" ?
 
Coci, mislim da Kimi hoce ovom pricom o Splitu i kisnim/susnim; toplim/umerenim letima da kaze da je proucavanje i donosenje suda o klimi nekog podneblja na osnovu par godina ravno gluposti. Sigurno su mnogi '62 tokom suse pricali: ,,Pogoresmo, promenila se klima, za 10 godina ce biti ovde pustinja.''

Paore, drago mi je ako sam se prevario.
 
Комшија, јел ти пуши крава?.......овде прелази у овај домен, нешто сте наоштрени

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh