Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaka cast ponovo Vojvodini. Po ko zna koji put dobija po malo ili po vise. Nije mi samo jasno odakle se ta kisa stvorila kod vas, kada nigde nije bila najavljena. Svakako mi to daje nadu da ce se stvoriti i narednih dana kod nas, posto je u najavi nema.[/Q

У најаве се не уздај. Метеорологија је "мало јача наука!:haha:". Код метеоролога је све "како компјутер каже", тако да ти "прогнозу" може урадити и дете ако зна да игра игрице. Отприлике, биће исто поутдана као и метеоролошка! :osmeh:
 
Eto sa lakocom prodje Dunav. Ali ja pocinjem sumnjati sad u jedan potok ili jarak sta li je, ovde kod mene van sela, njega ne mogu probiti nikako nikakvi oblaci! :haha:Razmisljam da ustanem i da ga zatrpam dok se ne gasi skroz ona oblacnost!:haha:

Izgleda da je vredelo ustati i ipak zatrpati taj sanac! Kad je stigo oblak na par km jednostavno je otisao juznije i mi opet dobili sipak ovde! Ali zato smo dobili vetar kojeg neki od vas nemaju! Duva za peticu, taman da totalno sve sje.e!
Kako li ce moci i jos koji vremenski period soja izdrzati ostaje da se vidi! O kukuruzu ne razmisljam vise! Mnogo losije od 2012!
 
Pljusnulo malopre kod mene u selu, palo 5.6mm. Komšo iz Stubla jel bilo nešto kod vas ?


Tako je to bilo u Vojvodini u toku prethodne noći :

IW5cFWN.gif
 
Ako sam dobro primetio (a mislim da jesam), vi somborci najbolje prolazite sa padavinama, otkako sam na ovom forumu ::super:::ppozdrav:
 
Pljusnulo malopre kod mene u selu, palo 5.6mm. Komšo iz Stubla jel bilo nešto kod vas ?


Tako je to bilo u Vojvodini u toku prethodne noći :

IW5cFWN.gif

Ova animacija ti je super stvar Kimi. Tačno se može videti kako oblačnost zaobilazi naš atar, i tek na kraju nas je uhvatio krajičak i doneo nepune tri litre. Bilo bi super kad bi postojale animacije i ranijih kiša da se vidi koliko često bude isti scenario i mi dobijamo simbolične padavine u odnosu na druge delove Bačke.

Obeležio sam na karti gde je naš atar, ova crna linija je administrativna linija naše opštine a plava je Veliki Bački Kanal (izgleda da su na ovoj karti tim crnim linijama obeležena radarska područja i da administartivna linija moje opštine pravi granicu zmeđu dva radarska područja). Meni to baš dobro dođe jer tačno znam gde su moje njive, sam Srbobran je na kanalu a moje njive su prema Vrbasu otprilike 1-3 km severnije od kanala.

[url=https://postimg.org/image/85pvy4s65/][/URL]
 
Poslednja izmena:
Komšo, pretpostavio sam da je tako bilo. Baš je i vizuelno izgledalo da se oblak otvara u Ključu, tj. u polju sa ove strane Morave.

Dragi Dukej, apsolutno se slažem. Veliki je značaj animiranih kompozitnih slika.

RHMZ je imao u jednom kratkom periodu (pre spomenute komozitne slike, tj. slike od (najčešće) 4 radara- Samoš, Bajša, Fruška Gora i Jastrebac) kompozitnu sliku, najčešće sa Fruške Gore, ali su to brzo izbacili.

Pisanje sa naše strane da se ta opcija animiranih slika vrati u opticaj nije urodila plodom.

Baš prijatno poopodne, svežije uz prisutan pojačan vetar.... svakako temperatura koja nam više priliči :osmeh:
 
Je l' se taj RHMZ finansira iz budžeta? Ako je tako onda je on servis građana i treba da uvažava glas javnosti. Mene jako nervira kad ne mogu da vidim radarski odraz u kritičnom trenutcima (kad nailazi oblačni sistem), tj. ili nema radarske slike ili je snop uperen u područje gde nema nikakve aktivnosti (ok ako treba neka prikazuju slike sa više radara samo neka je pokrivena cela teritorija). Da budem jasan, dok je lepo i vedro radar me ne zanima, ali kad nailazi ampa hoću da vidim gde prolazi oblak jer možda mi od toga zavisi neki posao i sl. U 21. veku, u doba informatike, postaviti sliku na net je smešno lako, samo ako se neko potrudi da radi svoj posao... Svi državni radari u okruženju su ažurniji od našeg, da je to sad nešto preterano skupo ili komplikovano pa da ne kažem ništa, ali prosto nije...

edit: I nije mi jasno šta će slika direktora na sajtu rhmz-a
 
Je l' se taj RHMZ finansira iz budžeta? Ako je tako onda je on servis građana i treba da uvažava glas javnosti. Mene jako nervira kad ne mogu da vidim radarski odraz u kritičnom trenutcima (kad nailazi oblačni sistem), tj. ili nema radarske slike ili je snop uperen u područje gde nema nikakve aktivnosti (ok ako treba neka prikazuju slike sa više radara samo neka je pokrivena cela teritorija). Da budem jasan, dok je lepo i vedro radar me ne zanima, ali kad nailazi ampa hoću da vidim gde prolazi oblak jer možda mi od toga zavisi neki posao i sl. U 21. veku, u doba informatike, postaviti sliku na net je smešno lako, samo ako se neko potrudi da radi svoj posao... Svi državni radari u okruženju su ažurniji od našeg, da je to sad nešto preterano skupo ili komplikovano pa da ne kažem ništa, ali prosto nije...

edit: I nije mi jasno šta će slika direktora na sajtu rhmz-a
To mu je FB profil :haha:
 
Чалма је ноћас добила 23л/м² кише и то коначно цео атар....то би било око 100л у ова два набрата што се села тиче и већег дела атара...ресто ме добило ову ноћашњу први пут...
 
Ova prica sluzi samo da se doceka novi vreli talas koji nam sleduje, a onda je Kimi rekao da ko zadnji izadje ugasi svetlo :spavam:
 
Ja kisu jedino videh malopre kad sam polivao cveklu...nema vajde nece kod nas nikako...ko izdrzi ovo blagostanje pisace roman..
 
Do sada je nade bilo,a sad moze i roletne dole,a i svetlo ugasiti, to je to.. sledeci put kad budem usao da vidim prognozu i koliko kise bice nacrtan k...

imageupload
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh