Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja mislim da smo ga sa kisom ugasili bar do novembra meseca...barem je zahladnelo koliko toliko...
 
Skinuli nam kišu za danas...I po najavi kreću polako temperature polako nagore...Nada je još u nekom zalutalom oblaku...:ppozdrav:
 
Sada slusao rumune na radio u traktor i kazu da 70% zemlje dobice od 20-30lit i da uvece moguca kisa skoro u svim naseljima mi smo blizu granice valjda ce basti parem 5-10kapi i kod nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Можда залута који облак и до мене!?
5e236149b20ce9348b3a782bd30fcb75.jpg
 
Pogrešio je globalni model (GFS) na koga se najviše oslanjamo leti, nije tačno da nešto vlage dovoljne za razvoj danas nije "procurelo" sa druge strane Alpa u Panonsku niziju, zato i ima ovih razvoja po severu Bačke i Banata.

Ta oblačnost nastavlja dalje ka istoku-jugoistoku.... ima izolovanih jačih pljuskova, ali se oblačnost brzo kreće pa nema iznad jedne lokacije većih količina padavina.
 
Tako je , kod mene u Srpcu (u selu , ali u poljima 0) naleti maloprije baš jak pljusak bez ikakve najave dabome , odvukoše ga brda dalje prema Prnjavoru , ali trajao je svega 5 minuta.
 
Гле пљуцка киша и код нас
326e8444332d2c1f93a1bbc69a75fa8c.jpg

Ни лишће није пробила

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Kod nas još ništa, a da li će stići do nas ne mogu da vidim zbog usranog RHMZ-a. Evo o čemu sam nedavno govorio, oblaci stižu sa severozapada i poslednja radarska slika koju vidim je u 14.45. Oblaci su već blizu i ja čekam sledećeu sliku u 15.00 da vidim da li će zahvatiti moj deo atara. Ali prc, gospoda iz rhmz-a baš tad skreću radarski snop i ne vidim ništa... Ako neko kaže da to tako mora zbog xyz stvari, kako to onda ne mora kod radara u okruženju? Bitno je samo da se onaj kezi po sred stranice gde mu mesto nije...


 
Ево киша са радара
1a9d3b242550ff9932c0f122258f35aa.jpg


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh