Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene vise bune ove najave i upozorenje na rhmz sto su izbacili. Ajde kisu ce sa pogacu i so da docekamo,al uz to napisali bice svega.... Jel ima negde neki satelitski snimak da se vidi sta to ide na nas.
 
Ludog li vremena,kiše nije bilo dva meseca,sad pada svaki drugi dan,evo i sad pada a najavili za noćas.Nikako da se skine žito.Ali valjda će doneti više dobrog nego lošeg.
 
Ja uvek i pišem za svoje mesto a ne za celu državu.I znam kakva je situacija u ostatku države,ali su za sutra najavili padavine za celu teritoriju.Mi smo kiše dobili dovoljno,zato i kažem ne bi bilo loše da nas pusti da skinemo pšenicu,jer je počela polegati.Svako ima neku muku.
 
Ja uvek i pišem za svoje mesto a ne za celu državu.I znam kakva je situacija u ostatku države,ali su za sutra najavili padavine za celu teritoriju.Mi smo kiše dobili dovoljno,zato i kažem ne bi bilo loše da nas pusti da skinemo pšenicu,jer je počela polegati.Svako ima neku muku.

O ovome Cici pise i zato te pita...ako ne daj Boze u nedelju i ponedeljak ne padne makar 20 litara kise,obrali smo bostan...
adks3d.jpg
 
Jeste, Sombor i Apatin svaki treci dan padne kisa. Imaju srece vise nego pameti. Ovde kod nas nije bilo prave dobre kise vec dugo. Sve u zadnje vreme sto je palo nije prokislo ni 10 cm.
 
Nije problem što se piše da negde pada kiša svaki drugi dan. I treba da se piše da bi videli i znali kako je koji kraj prošao sa vremenom. Uostalom to je i svrha ove teme.

Ali nije u redu da se posle komentariše nečija agrotehnika, prinosi i sl. u pežorativnom smislu jer eto neko nema toliki prinos kao ja a kod mene kiše k'o u priči...
 
I opet će severozapad Bačke najbolje da prođe od ove tura koja glavninom ide na Bih i Slavoniju :osmeh:

Ali sutra, sutra.... hoće li se formirati superoluja na jugozapadu zemlje, iliti što je mi zovemo zbog područja koje najčešće pogodi "uništitelj malina" ?

GFS kaže da hoće ! Zato i jeste parametar za superćeliju ovako odleteo u vazduh.

gfs12_SRH03_027_1.gif
 
Nekima previse kise, neki bi jos hteli, iako su je imali, niko zadovoljan!
Mi u okruzenju od nekoliko km vise i ne znamo sta je kisa! Mislim da bi zemlja bila glat spremna da upija i da sastavi vlagu i100 l po m2 bez problema!
Ali na zalost to mozemo samo da sanjamo!
Temperatura i sad je 35 c
 
Ako nam kisa nepadne za neki dan, vise nam nece ni biti potrebna, ovog momenta u nasem ataru ima 30 posto njiva koje mogu da se tanjiraju, kojima ni kisa nece pomoci tako neka nam je bog u pomoci od dana danasnjeg pa nadalje......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh