Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ikod nas je krenulo turbo feniranje, pošto padavina nema na vidiku usevi ovo neće još dugo izdržati.
 
Skupljaju se neki oblaci sa zapada, e kada bi palo 10- ak litara bilo bi super.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Vi iz Čonoplje redovno dobijate kisu,valda ima neko strujanje vazduha ,nije mi krivo neka neko bar dobija,.
 
Zapadna Bačka dobije češće kišu od južne Bačke. Mi smo suvi kao barut. Ili često u selu padne 10ak litara a atar dobije do 5 l.
 
Vi iz Čonoplje redovno dobijate kisu,valda ima neko strujanje vazduha ,nije mi krivo neka neko bar dobija,.

Kakvo crno redovno samo manje kukamo pa se tako čini :haha:,mi nismo ni mi imali padavina do pre neki dan,evo kod nas se kosi pšenica od 20 do 35 meteri,ako je već neka raspodela onda bar da nam donese rod u drugim kulturama,ali ni tu neće biti pun rod.

Lepo zahladilo 24 stepena.
 
Pratim ovaj oblačni sistem još od jutros na radaru, i tačno sam znao da nema šanse da dobaci do mene. Oblaci se uvek rascepe pre nas i mi ostanemo bez kiše. Tako je i sada bilo, palo je nekoliko kapi, suv beton u dvorištu.

Ove godine smo imali nekoliko kiša posle setve, poslednja ozbiljnija (12l) je bila u maju kad sam počeo da prskam sirak u soji (moram videti po postovima koji je to bio datum), a posle toga ništa, mozda 1-2 puta po par litri. A sad je daleko veća potreba za vodom nego posle setve kad je usev bio mali. Imam jednu parcelu soje gde se prvi red do komšijske deteline uveliko suši...
 
Taman okrenuli krug u psenici i otera nas pljusak...nije ljudski ni prasinu pokupio,ali nas prekinuo u poslu.
 
[h=1]HITNO UPOZORENJE RHMZ U narednih sat vremena JAKO NEVREME pogodiće ovaj deo Srbije Republički hidrometeorološki zavod izdao je hitno upozorenje da se u narednih sat vremena očekuju jaki pljuskovi sa grmljavinom, vetrom i gradom u zapadnim delovima Srema.[/h]
 
Startovali kombajn i taman da krenemo kad udari pravi letnji pljusak gasi kombajn i cekamo ima se i sta drugo raditi.Imam komsiju i on kad god krene da kosi mislim da ni ne stigne do njive ono opali kisa tako je i sad bilo mozda je 5-10min pre nas otisao i ja vicem ocu ne trudi se sad ce kisa eno Ivica je izasao da kosi i tako je i bilo kaze taman je stigao na njivu i otvorio culu kad je pocelo da pada.Sad gledam opet nesto dolazi od Sombora valjalo bi da opet malo zalije i ovako od zita nema nista pa bar kukuruzu i suncukretu da pomogne ako mu ima pomoci.
 
Sta je bre ovo aman ljudi,vetar ubi koliko duva 35 stepeni,na jednoj strani uragani,sta ce ovo da bude...
Nema Kimija da kaze nesto sa njegove tacke strucnosti...
 
Da je Kimi tu, javio bi nam da postoji ta energija na nebu koja ce se aktivirati u nekim srecnim delovima Srbije. Kisni oblaci iskljucivo se pojavljuju na teritoriji Vojvodine. Evo sad gledam rain alarm, i kao i ovih dana, samo gore mogu da se vide. Tako da jedino na tu energiju mogu da racunam, da se i kod nas negde pojavi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh