Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovdje vec drugi puta kratak pljusak sve ukupno 5-6l , taman prosusilo od one kise da se pocne zetva opet danas nista.
 
HITNO UPOZORENJE RHMZ U narednih sat vremena JAKO NEVREME pogodiće ovaj deo Srbije Republički hidrometeorološki zavod izdao je hitno upozorenje da se u narednih sat vremena očekuju jaki pljuskovi sa grmljavinom, vetrom i gradom u zapadnim delovima Srema.
Čujem da je danas preko podneva u Selu Susek ( zapadni Srem ) bio veliki grad , nema nikog iz tog sela da potvrdi !? :sta:
 
Ovo je danas bilo za nepozeleti nikom. Al me drugo nesto buni,voleo bi Kimi da kaze svoje misljenje,javljaju kisu u nedelju,temp sa 37 da padne na 18 stepeni. Plasi me da ce to biti neki haos da bi se temp toliko spustila...
 
Juce u Nemakoj oko Nurberga temp.iznad 30 C.uvece krenula kisa, jutros temp.14C i padala kisa nonstop do poslepodne.
 
Kod nas je jutros oko 6 bilo oblacno i duvao takav vetar juznjak da je lomio grane drvece posle se oko podne sklonili oblaci pa je okrenuo sever .Bas smo balirali neke parcele skupimo seno balerinom vetar ga roluje i nosi u pm.
 
Stvarno bi mogao Kimi da nam javi šta se sprema za vikend. Prevashodno da li će stvarno biti kiše e sad koliko to baš i nije u njegovoj moći da kaže.
 
Sta se ja i nerviram sto kise nema... prosle godine kada su mnogi dobijali i po 50 litara i to ko zna koliko puta, kod mene nije bilo kapi u dva najkriticnija meseca. Evo, belezio sam svaki litar. Pogledajte boldirano...

04.05.______50 litara
11.05.______6 litara
16.05._____22 litara
15.07._____30 litara

25.07.______17 litara
29.07.______3 litre
02.08.______10 litara
08.08.______3 litre
10.08.______20 litara
17.08.______3 litre
20.08.______15 litara
22.08.______9 litara
23.08.______10 litara
05.09.______18 litara
19.09.______20 litara

Ukupno: 218 litara
 
Marko ista situacija bila I kod mene jedino sto smo oko 8-9 juna dobili nekih 10tak litara. A kisa u julu nas vratila u zivot. Nadam se da ce I sad biti isti slucaj kao prosle godine, posto se istorija delimicno ponavlja, da ne bude susa bas skroz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh