Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Kimi

Pratio sam par puta oblacnosti, uglavnom one sa olujnim vetrom i nevremenom, i vec par puta video da su one sto su dolazile iz Hrvatske nosile od 70L, po Backoj padale sa po 20-50L i kod nas zavrsile na 3-5L.
Uz sve te oblacnosti su koristene usput protivgradne rakete, koje su po mom misljenju rasterale toliko oblake da kod nas padne od par kapi do par litara. Moje pitanje je da li sam ja u pravu, i da li smo mi izmedju ostalog zbog raketa ostali bez kise?
Pisem ovo jer mi komsija ispaljuje rakete, i gledam kako ide oblak i tacno se na radio stanici pozivaju oni preko kojih ce on proci, oni pucaju, i posle taj oblak nosi jos malo neke padavine i nema ga....
Pogotovo oni oblaci koji su putem ka nama, dobili po par puta raketu i s'preda i u tur!
Inace te nepogode koje su razbijane ne bi nacinile veliku stetu da nisu razbijane, ali su zato napravile stetu da smo mi u srednjem banatu- banatskoj sahari ostali bez useva!
 
U 6 ujutro kratak pljusak , 3l , jako oblacno , do sada efektivno 2 dana zetve , stalno neki prekidi. Kukuruzi se oporavili i to oni koji su bili dobri, ovi sa korovom i otrovani da im padne jos 270litara nema nista , u ataru jako sareno, neki suncokreti nisu uspjeli da zatvore ni redove. Ali i poslije 70l kise kukuruzi cudno drze listove, stoje im uvis a ne padaju sa strane , nisu ufrkani za sada jer jos imaju vlage.
 
@Kimi

Pratio sam par puta oblacnosti, uglavnom one sa olujnim vetrom i nevremenom, i vec par puta video da su one sto su dolazile iz Hrvatske nosile od 70L, po Backoj padale sa po 20-50L i kod nas zavrsile na 3-5L.
Uz sve te oblacnosti su koristene usput protivgradne rakete, koje su po mom misljenju rasterale toliko oblake da kod nas padne od par kapi do par litara. Moje pitanje je da li sam ja u pravu, i da li smo mi izmedju ostalog zbog raketa ostali bez kise?
Pisem ovo jer mi komsija ispaljuje rakete, i gledam kako ide oblak i tacno se na radio stanici pozivaju oni preko kojih ce on proci, oni pucaju, i posle taj oblak nosi jos malo neke padavine i nema ga....
Pogotovo oni oblaci koji su putem ka nama, dobili po par puta raketu i s'preda i u tur!
Inace te nepogode koje su razbijane ne bi nacinile veliku stetu da nisu razbijane, ali su zato napravile stetu da smo mi u srednjem banatu- banatskoj sahari ostali bez useva!
Mislim da to nema veze sa padavinama.Ispaljivane su rakete i pre pa kiša dobaci do nas.Ove godine ,bar do sada, izostale "Rumunke"koje su znale da poprave vodni bilans u letnjim mesecima.
Ova godina je takva kakva je ,priroda je čudo.
 
Kod nas je jutros ipak pala 1 litara kiše.

Edit:

Evo koliko je bilo kiše u mom dvorištu, imam dva kišomera - jedan je u dvorištu a drugi u bašti, jedan je neki nemački koji sam kupio, a drugi je poklon od promotera sa zimskih predavanja, različiti su ali isto mere, postavljeni su na otvoreno tj. nisu u nekoj zavetrini i sl. Kišomere sam izneo posle zime tek u martu i 19. marta je bila prva kiša koju sam zabeležio...

19.03. --------- 4 litre
06.04. --------- 4
18.-21. 04. ---- 34
23.04. --------- 1
29.04. --------- 1
30.04. --------- 3
04.05. --------- 5
05.05. --------- 15
06.05. --------- 2
07.05. --------- 8
09.05. --------- 2
13.05. --------- 2
22.05. --------- 11
23.05. --------- 30
24.05. --------- 3,5
01.06. --------- 12
07.06. --------- 9
08.06. --------- 8
23.06. --------- 3
26.06. --------- 5,5
01.07. --------- 1

Izvor: moji postovi na poljoinfo :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Kod nas 12 litara ekstra ovih par dana zbir nesto preko 50 litara
 
Poslednja izmena od urednika:
Ni ovde nije palo nista... Prijatnije jeste i pirka malo vetric, ali kukuruz se uskukao, listovi se uvili, lici na preraslu zubaču :)
 
Nada poslednja umire . Samo se mi nadamo ,kod mene zadnjih dana zbir 0 . Ko preživi pričaće .
 
Ajd da i ja nešto napišem,kiše fali i to mnooogo,juče sam bio u obilazak nekih njiva,oko podneva sam izašao ali bolje da sam ostao kući.Nekim usevima neće pomoći ni sto litara kiše.Situacija jako loša.
 
Sta mi da kazemo sto smo u zadnja dva meseca dobili 12 i slovima dvanajest litri.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh